Make your own free website on Tripod.com

Sytuacja finansowa a kredyt konsolidacyjny

Osoby rozważające zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia muszą dokonać wnikliwej oceny własnej sytuacji finansowej. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, które odgrywa bardzo istotną rolę. Nie możemy bagatelizować tych kwestii. Nasz budżet i jego stan pełni zresztą jedną z kluczowych funkcji, jeżeli chodzi ogólnie o zobowiązania o charakterze finansowym. W przypadku kredytu konsolidacyjnego nie jest inaczej, warto dobrze poznać ten temat na portalu www.17banków.com. Trzeba więc wykonać odpowiednie kalkulacje, przeprowadzić adekwatne analizy oraz ocenić, czy w naszym przypadku kredyt konsolidacyjny może stanowić ciekawe rozwiązania. Są to zadania niejednokrotnie naprawdę wymagające. To nie zmienia jednak faktu, że są one konieczne do tego, aby podjąć świadomą decyzję. Umiejętne zarządzanie własnym budżetem bywa skomplikowane, ale nie możemy przecież dokonywać wyborów w tym zakresie w sposób lekkomyślny, czy też ryzykowny.

Dlaczego nasze finanse mają znaczenie przy kredycie konsolidacyjnym?

Nasze finanse są ważne zawsze, gdy w grę wchodzą zobowiązania finansowe – zresztą nie tylko wtedy. To, jak kształtuje się nasz budżet, jest wyznacznikiem tego, na ile możemy pozwolić sobie w takich kwestiach jak wydatki, czy też właśnie zaciąganie długów. Co prawda kredyt konsolidacyjny jest dosyć specyficznym rodzajem zobowiązania, gdyż decydując się na niego, mamy na swoim koncie już zadłużenia o charakterze bankowym, niemniej jednak nie zmienia to faktu, że nie musimy przeanalizować sprawy gruntownie i szczegółowo. Musimy więc ustalić, jaka wysokość rat jest adekwatna do naszego budżetu. Jest to tylko jedna z kwestii, które musimy poruszyć w naszych przemyśleniach. Czeka więc nas wiele pracy. Nasza sytuacja finansowa bez wątpienia w jakiś sposób determinuje nasze działania w sferze finansowej – w końcu zobowiązania trzeba spłacać i jest to dosyć oczywisty mechanizm.

Parametry kredytów konsolidacyjnych a nasze finanse

Musimy pamiętać o tym, że przy analizie możliwości związanych z kredytami konsolidacyjnymi, zdobywane dane na temat parametrów poszczególnych ofert musimy odnosić do całokształtu zobowiązań, które chcemy połączyć przy pomocy tego rozwiązania. Należy więc po prostu zastanowić się nad tym, czy w świetle opcji, które udostępnia nam do wyboru rynek, pozostanie przy aktualnym modelu spłacania zadłużenia i niewprowadzanie w tym zakresie żadnych zmian nie będzie po prostu atrakcyjnym rozwiązaniem. Mogą bowiem zdarzyć się rozmaite sytuacje i choć ofert dotyczących kredytów konsolidacyjnych jest bez wątpienia sporo, nie zawsze uda nam się znaleźć propozycję dostosowaną do naszych potrzeb, oczekiwań, a także możliwości. Z takim scenariuszem również musimy się liczyć.

Umiejętności analityczne oraz skrupulatność

Podczas procesu decyzyjnego dotyczącego kredytu konsolidacyjnego musimy wykazać się dbałością o szczegóły, a także wykorzystać nasze umiejętności analityczne, które są tutaj absolutnie niezbędne. Trzeba bowiem myśleć wielotorowo i myśleć o poszczególnych czynnikach, zwracając uwagę na rozmaite aspekty. Nie można iść na łatwiznę, czy też pozwalać decydować przypadkowi. Finanse są bardzo istotną sferą naszego życia, dlatego też musimy o nie dbać. Potrzebne jest tutaj duże zaangażowanie oraz danie sobie czasu na wyliczenia oraz wyciąganie wniosków. Działania tego rodzaju mogą wydawać się skomplikowane i w istocie często stanowią spore wyzwanie. W rzeczywistości nie są one jednak karkołomnie trudne. Trzeba w nich stawiać na logikę, a także sięgać wyobraźnią w przyszłość i nie skupiać się wyłącznie na chwili obecnej.

Na co zwracać uwagę biorąc kredyt gotówkowy?

currency-3133236_1920
currency-3133236_1920
+

Chcesz zrobić remont mieszkania lub kupić nowych samochód? Nie masz jednak oszczędności i musisz wspomóc się pożyczką? Zwróć uwagę na kilka aspektów, dzięki którym wybierzesz najlepszy dla siebie kredyt gotówkowy, odwiedź w tym celu PortalBankowy.info.


Kredyt gotówkowy - co to takiego?


Określenia kredyt gotówkowy powinno się używać, kiedy pożyczamy pieniądze na konkretny cel, na przykład: kredyt samochodowy czy kredyt ratalny na zakup towaru i usług. W przypadku, kiedy cel jest dowolny, to należy stosować termin pożyczka gotówkowa. W większości przypadków nie musimy informować banku, na jaki cel chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze. Przyjmuje się, że mogą być one przeznaczone na dowolny cel i żaden bank nie będzie chciał od nas żadnych dokumentów związanych z ich wydatkowaniem. Kredyt czy pożyczka gotówkowa jest to, więc pożyczenie pieniędzy przez bank, które kredytobiorca musi zwrócić wraz z należnymi odsetkami w określonym terminie.


Czym należy się kierować przy wyborze kredytu gotówkowego?


Jeżeli chodzi o pożyczki gotówkowe, to konkurencja wśród banków jest ogromna. Każdy z nich nieustannie kusi klientów, a robi to przede wszystkim za pomocą niskiego oprocentowania. Trzeba jednak pamiętać, że samo oprocentowanie nie mówi nam wszystkiego o całościowych kosztach kredytu. Należy tutaj się trzymać zasady, że najważniejsze jest to, co zapisane małym drukiem. To właśnie najmniejszą czcionką zapisana jest informacja o prowizjach, ubezpieczeniach i innych opłatach związanych z kredytem.


Przy korzystaniu z kredytu gotówkowego należy kierować się tą samą zasadą, co przy wyborze obowiązkowego ubezpieczenia OC dla samochodów. Powinniśmy patrzeć na cenę. Warunki ubezpieczenia OC są takie same w każdym z Towarzystw Ubezpieczeniowych. Podobnie jest z pieniędzmi pożyczanymi od banku – w każdym są takie same, dlatego nie powinniśmy za nie przepłacać.


Dlatego kiedy porównujemy oferty kredytów gotówkowych, to w pierwszej kolejności powinniśmy zacząć od sprawdzenia dwóch rzeczy: wysokości raty oraz RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. To właśnie ona mówi nam o tym, ile faktycznie będzie nas kosztowało wzięcie kredytu w danym banku.


Na co należy uważać biorąc kredyt gotówkowy?


Głównie nie należy się skupiać na samym oprocentowaniu nominalnym. Należy pamiętać, że na koszt kredytu mają również wpływ takie elementy jak: prowizja za udzielenie kredytu, różnego rodzaju ubezpieczenia (np. na życie lub od utraty pracy) oraz produkty dodatkowe (np. konieczność założenia rachunku osobistego).


Każdy wie o tym, że banki to nie są instytucje charytatywne. Ich głównym celem działalności jest zarabianie pieniędzy. Dlatego kiedy widzimy reklamę z wyszczególnionym oprocentowaniem nominalnym, to powinno nam się zapalić czerwone światełko. Należy wówczas bardzo szczegółowo zapoznać się z ofertą, bo może się okazać, że kredyt z niższym oprocentowaniem jest w praktyce droższy od tego z wyższym. Jak to możliwe? Spójrzmy na przykład:


Bank A – kwota kredytu 50.000 zł, oprocentowanie nominalne 4, 99%, prowizja 20%, okres kredytowania: 84 miesiące, wysokość raty: 847,75 zł


Bank B – kwota kredytu 50.000 zł, oprocentowanie nominalne 9,99, prowizja 0%, okres kredytowania: 84 miesiące, wysokość raty: 829,80 zł


Patrząc na samo oprocentowanie każdy wybrałby ofertę Banku A. Jak pokazuje jednak wysokość raty bardziej opłacalne jest skorzystanie z oferty Banku B. Należy pamiętać też o tym, że różnice w wysokości raty będą większe wtedy, im dłuższy będzie okres kredytowania i im większą kwotę będziemy chcieli pożyczyć.

Zalety i wady kredytów konsolidacyjnych

credit-cards-163900
credit-cards-163900
+

Kredyty konsolidacyjne to kredyty które skierowane są głównie do osób które mają problem ze spłatą zaciągniętego wcześniej zadłużenia. Zazwyczaj dzieje się tak w sytuacji kiedy zaciągamy w jednym czasie kilka różnych kredytów, pożyczek czy też bierzemy coś na raty. Na konsolidację decydują się również osoby które po prostu mają problem ze spłatą kilku rat w różnych terminach, zależy im na wygodzie czyli połączeniu kilku kredytów w jeden, w związku z czym spłacają tylko jedną ratę miesięcznie, a nie tak jak wcześniej kilka, i wtedy z pomocnymi wskazówkami przychodzi serwis http://www.pokase.eu, na którym znajdziesz przydatne wskazówki.


Jednak mimo wszystko na konsolidacje kredytów decyduje się coraz więcej osób. Największą zaleta tego rozwiązania jest zamiana kilku kredytów przeznaczonych na kilka różnych celów w jeden większy kredyt stały. To jest najbardziej oczywista opcja tego rozwiązania. Każdy kto ma choć niewielkie problemy ze spłatą swoich rat i usłyszy o możliwości konsolidacji zastanawia się nad tym rozwiązaniem. Jednak pamiętajmy że jeżeli jesteśmy zdecydowani na konsolidację musimy spełnić kilka istotnych warunków pierwszy i najważniejszy to brak zaległości w spłacie dotychczas zaciągniętych rat. Jeżeli mamy jakiekolwiek zaległości i opóźnienia w spłacie zapomnieć o tym, że bank wyda nam pozytywną zgodę na konsolidację. Są również osoby które boją się kredytów i są nieufne wobec banków. Jest to bardzo dobra zaleta gdyż lepiej bać się kredytu i kilka razy przemyśleć decyzje o jego zaciągnięciu niż zaciągać kredyty bezmyślnie. W takiej sytuacji warto również skorzystać z porad osób które już korzystały z nadanej oferty w tym wypadku z konsolidacji kredytów. Warto również skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który z pewnością ułatwi nam podjęcie decyzji i wybór najlepszej dla nas oferty. Inną zaletą jest obniżenie wysokości rat co również ułatwi nam spłatę zadłużeń. Jednak w przypadku konsolidacji nie wszystko wygląda tak kolorowo. Jest to kredyt długoterminowy a zatem musimy liczyć się z tym, że będziemy go spłacać dłużej niż było to ustalone przy wcześniejszych kredytach. Powinniśmy również przeanalizować czy chcemy skonsolidować wszystkie kredyty, może się okazać że nie zawsze będzie to dla nas opłacalne. Pozostawmy te kredyty które już niebawem skończymy spłacać, ich konsolidacja nie jest najlepszym pomysłem.

Jaką przewagę ma kredyt nad pożyczką z punktu widzenia kredytobiorcy?

credit-card-851506_1920 credit-card-851506_1920 +

Kredyt gotówkowy to najbardziej sprawdzona i najbezpieczniejsza dla Wierzyciela forma inwestycji. Również i kredytobiorca może z niego czerpać wiele korzyści, takich jako chociażby niższe koszty pożyczania pieniędzy. To jednak nie wszystkie atuty kredytów gotówkowych. Sprawdźmy, z jakimi jeszcze korzyściami (z punktu widzenia Klienta) wiąże się ich zaciąganie i jak ma się to do pożyczek, lub tak zwanych chwilówek, zobacz dobre porównania na www.takagotowka.pl.

Spłata w terminie? Tak, ale...

Istotną zaletą zaciągania kredytów gotówkowych jest możliwość ich spłaty po terminie. Ok, to oczywiście żart. Nikomu nie polecamy wypróbowywania jego autentyczności, ale nie zapominajmy, że w zdecydowanej większości banków opóźnienie spłaty o dzień, lub dwa, nie będzie wiązało się z potrąceniem olbrzymich kar, grzywien, bądź odsetek. Niestety nie mogą na to liczyć pożyczkobiorcy, którzy w przypadku opóźnienia w spłacie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niemniej należy pamiętać, że w niektórych bankach nawet minimalne opóźnienie w spłacie kredytu, może wiązać się z utratą niektórych przywilejów kredytowych, takich jak np. preferencyjne oprocentowanie.

Mniej usług, mniej kosztów

Choć wydaje się to mało prawdopodobne, umowy kredytowe są znacznie bardziej przejrzyste, niż np. umowy pożyczkowe. W przypadku tych drugich częstym zjawiskiem jest implementowanie usług dodatkowych, które poważnie obciążają budżet Klienta. Jednym z nich jest możliwość spłaty zobowiązania w miejscu zamieszkania. Oczywiście banki nie oferują tego typu usług. Zresztą ich popularność maleje, na co ma istotny wpływ zwiększone zainteresowanie bankowością elektroniczną. Niemniej osoby korzystające z pomocy banków, nie muszą obawiać się przypisania im drogich usług. Owszem, inaczej sprawa wygląda z tzw. produktami dodatkowymi (lokata, konto bankowe itd.). W dalszej perspektywie również i one mogą okazać się kosztowne, choć nie aż tak bardzo, jak w przypadku firm pożyczkowych.

Większa odporność na wahania rynkowe

Załóżmy, że uczciwie spłacamy wszystkie nasze finansowe zobowiązania. Niestety, niespodziewana decyzja Rady Polityki Pieniężnej o podwyższeniu stóp procentowych istotnie podwyższa wysokość naszej raty. Kto bardziej ucierpi? Oczywiście ci Klienci, którzy skorzystali z oferty firm pożyczkowych. Produkty finansowe z których oni korzystają, są z reguły kosztowniejsze, niż ich bankowe odpowiedniki. Oznacza to, że wzrost stóp procentowych (w kontekście pożyczek długoterminowych) w znacznie większym stopniu przełoży się na wysokość rat pożyczkowych. Oczywiście z reguły są one zaciągane na krótszy termin niż kredyty, ale i tak to pożyczkobiorca będzie na nich tracił najwięcej.

Mniej zabezpieczeń, większe ryzyko!

Pożyczka jest ze swej natury znacznie mniej bezpieczna dla kredytobiorcy niż kredyt. Przyczyna jest w tym przypadku prosta i wiąże się z jej konkurencyjnością. Po prostu jej podstawowym "targetem" są osoby, które wcześniej nie uzyskały zgody na udzielenie kredytu. Oznacza to też, że – przynajmniej teoretycznie – istnieje większe niebezpieczeństwo, że nie zostanie ona spłacona w terminie. O tym, co czeka nas w przypadku opóźnionej spłaty pożyczki, pisaliśmy już kilka akapitów wyżej. Zwróćmy uwagę, że osoby zaciągające pożyczkę ponoszą znacznie większe ryzyko związane z utratą płynności finansowej. Oczywiście zasada ta nie dotyczy osób pracujących "na czarno", ale jest to wyjątek, który nie neguje reguły.

Podsumowując, pierwszym i najchętniej zaciąganym zobowiązaniem finansowym, jest kredyt gotówkowy. W większości przypadków pożyczką interesują się wyłącznie osoby, które nie uzyskały zgody na udzielenie kredytu w banku. Oczywiście wiąże się to z większym ryzykiem, ale w wielu gospodarstwach domowych trzeba je ponieść, żeby sfinansować istotne i niezbędne inwestycje.

Czy warto korzystać z lokaty bankowej?

1 (22) 1 (22) +

Lokaty bankowe to bardzo prosty instrument oferowany nam przez bank, z którego coraz częściej korzystamy. Lokata bankowa polega na pożyczaniu pieniędzy do banku i uzyskiwanie z tego tytułu odsetek o określonej wysokości, co jest dla nas bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Lokaty bankowe są przede wszystkim dla nas korzystnym rozwiązaniem, ale również bardzo bezpiecznym co jest ich ogromną zaletą. Jak się okazuje większość osób które odkładają swoje oszczędności trzyma je na nieoprocentowanym koncie nie jest to dla nas pod żadnym względem korzystne rozwiązanie. Oznacza, to że olbrzymie pieniądze, które mogłyby na nas pracować, zalegają na koncie bezprocentowym i nie mamy z tego żadnych korzyści, zobacz na http://www.e-moje-inwestycje.pl jak najlepiej inwestować swoje pieniądze.


Za tak wielką popularnością lokat bankowych mimo słabnącego z roku na rok oprocentowania, przemawia głównie fakt, że jest to jedna z najmniej angażujących form lokowania zgromadzonych pieniędzy. Lokując w danym banku w banku nadmiar swojej gotówki, nie musimy martwić się ryzykiem utraty swoich środków, ani zagłębiać się zbytnio w tajniki inwestowania, choć warto na ten temat wiedzieć nieco więcej.


Nawet jeśli zdecydujemy się wyciągną pieniądze przed końcem umownego okresu, to mimo wszystko w najgorszym wypadku wyjdziemy w takiej sytuacji na zero. Lokaty bankowe, podobnie również jak obligację skarbu państwa, to jak się okazuje jedne z najbezpieczniejszych inwestycji.


Niestety, bezpieczeństwo nie idzie w parze z dużymi zyskami, dlatego też nie mamy co liczyć na zawrotne stopy zwroty ze standardowych lokat. Istnieją na szczęście pewne rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie oprocentowania, bez względu na rodzaj wybranej lokaty.


Dobra lokata – to warto wiedzieć


Jeżeli posiadamy oszczędności, i chcielibyśmy je zdeponować na lokacie, to musimy wiedzieć, że na rynku istnieje nawet kilkadziesiąt ofert, które skierowane są do klientów indywidualnych. Bez problemu również możemy znaleźć oferty lokat terminowych już od 0,01 zł do tzw. lokat rentierskich. Tego rodzaju lokaty są zarezerwowane głównie dla najbardziej zamożnych, tutaj minimalna kwota takiej lokaty to zazwyczaj kilkaset tysięcy zł. Część z nich najprawdopodobniej nie jest warta naszej, głównie ze względu na bardzo niskie oprocentowanie, którego realnie jak się okazuje nie przyniesie nam żadnych większych korzyści.

Bez względu na czas na jaki chcemy ulokować swoje pieniądze, powinniśmy poświęcić trochę więcej czasu i co więcej poszukać dobrych propozycji. W prosty i bardzo szybki sposób możemy to zrobić za pomocą porównywarki internetowej, możemy również skorzystać z pomocy doradcy bankowego który przedstawi nam szczegóły danej oferty, wówczas będziemy mogli wybrać tę która będzie dla nas najkorzystniejszą ofertą.


Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne zebra dane z poszczególnych banków, to w wyliczeniu ostatecznej wysokości odsetek oraz obliczeniu zysków po odjęciu podatku Belki, pomoże nam kalkulator lokatowy.

Kredyt hipoteczny informacje

money-2413478_640 money-2413478_640 +

Bardzo często pojęcie kredytu hipotecznego używamy na przemian z pojęciem kredytu mieszkaniowego, jak się jednak okazuje oba te terminy oznaczają coś zupełnie innego. W przypadku kredytu hipotecznego zabezpieczeniem kredytu jest zawsze hipoteka ustanawiana na kupowanej przez nas nieruchomości. Jest to zobowiązanie długoterminowe i celowe, a zatem oznacza, ze pieniądze z takiego kredytu będziemy mogli wykorzystać wyłącznie w określony we wniosku kredytowym sposób czyli np. na kupno mieszkania, na stronie http://www.ostatnigrosz.com.pl/ znajdziesz wskazówki dotyczące wyboru kredytu.


A zatem wiemy już co to jest kredyt hipoteczny i że jego podstawową cechą jest zabezpieczenie hipoteczne. Jeżeli natomiast chodzi o kredyt mieszkaniowy, choć zwykle podobny do kredytu hipotecznego, ma on inny cel.


Jeżeli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, będziemy mogli wówczas zrealizować takie inwestycje jak: kupno mieszkania, kupno domu jednorodzinnego, kupno garażu, bądź też wykupie mieszkania komunalnego.

Natomiast kredyt hipoteczny natomiast możemy wykorzystać na sfinansowanie: budowy domu (kredyt hipoteczny na budowę domu), kuno działki budowlanej, remont mieszkania bądź domu (kredyt hipoteczny na remont), modernizację lokalu na wynajem.

W grupie zobowiązań hipotecznych znajdziemy nie tylko kredyt hipoteczny, ale również pożyczkę z takim zabezpieczeniem jednak nie musimy przeznaczać jej wówczas na cele mieszkaniowe.


A zatem pożyczka hipoteczna tym różni się od kredytu hipotecznego, że można ją zaciągnąć na dowolny cel. Jej atutem natomiast jest zwykle niższe oprocentowanie niż w przypadku kredytów gotówkowych, które są również bardzo popularne.


Jaki kredyt hipoteczny wybrać?


Jeżeli chcemy ubiegać się o kredyt hipoteczny możemy zrobić to praktycznie w każdym banku ponieważ wszystkie przygotują dla nas taką ofertę. Wybierając tę najlepszą powinniśmy koniecznie przeanalizować jak najwięcej kryteriów. Nie zawsze najtańszy kredyt hipoteczny będzie faktycznie najtańszym kredytem powinniśmy przede wszystkim sprawdzić całkowity koszt kredytu gdyż to jest dla nas najważniejsze. Jak się okazuje oprocentowanie kredytu hipotecznego składa się z dwóch części składowych: po pierwsze z marży banku, a po drugie stałej stawki referencyjnej, np. WIBOR 3M, która jest uzależniona od wysokości stóp procentowych w Polsce.


Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest zmienne co 3 lub 6 miesięcy otrzymamy od banku nowy harmonogram spłaty. Pamiętajmy o tym, że do kosztu kredytu dojdzie jeszcze: prowizja za udzielenie zobowiązania, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego, składka na ubezpieczenie kredytu hipotecznego, a także opłaty przygotowawcze oraz opłaty za korzystanie z karencji w spłacie kredytu czy inaczej mówiąc z wakacji kredytowych.


Wszystkie koszty związane z zaciąganym przez nas kredytem powinny być ujęte w wysokości Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania inaczej RRSO . RRSO pokaże nam dokładnie jaki będzie ostateczny realny koszt zaciąganego przez nas kredytu hipotecznego.

Kredyt gotówkowy a najniższa rata

alexander-mils-1469813-unsplash alexander-mils-1469813-unsplash +

Decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek kredytu bardzo ważna jest dla nas po pierwsze wysokość oprocentowania kredytu a po drugie również wysokość raty kredytu. Wysokość raty kredytu będzie miała duży wpływ na naszą sytuację finansową oraz nasz domowy budżet. Wysokość raty to powód dla którego warto jest poświęcić nieco więcej czasu i znaleźć taką ofertę która będzie dla nas najbardziej korzystna. Kredyt gotówkowy to kredyt po który sięgamy zazwyczaj w nagłej sytuacji kiedy pilnie potrzebujemy środków a nie możemy liczyć na pomoc rodziny i przyjaciół. Bez względu na cel na jaki chcemy przeznaczyć zaciągnięty kredyt, ten kredyt zagwarantuje nam środki które z pewnością pokryją wszystkie nasze wydatki. Pamiętajmy że nie zależy nam tylko na samym otrzymaniu kredytu ale przede wszystkim na tym, aby otrzymać od banku najdogodniejsze dla nas warunki, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania i co więcej nie obciążą zbyt mocno naszego domowego budżetu i na to właśnie powinniśmy zwracać uwagę. Pamiętajmy również o tym, że umowa kredytu gotówkowego może obowiązywać nawet kilka lat, dlatego też powinniśmy zabezpieczyć się przed zbyt wysokimi ratami i cieszyć zadłużeniem bez obaw o dodatkowe koszty. Sprawdź gdzie dostać najtańszy kredyt gotówkowy dzięki portalowi NiskaRata.org.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Nasza świadomość w tej kwestii z pewnością pozwali skupić się na całkowitym koszcie kredytu, zamiast zajmować się wyłącznie oprocentowaniem nominalnym, które nie zawsze w sytuacji kiedy jest niskie świadczy również o niskich kosztach kredytu. Pamiętajmy również o tym, że usługi finansowe mają przynosić zysk kredytodawcy czyli bankom, a promocyjne oprocentowanie i atrakcyjne hasła często mają za zadanie jedynie zachęcić do podjęcia decyzji o kredycie, bez uważnego i dokładnego przeanalizowania i sprawdzenia dodatkowych kosztów związanych z zadłużeniem.

Na RRSO czyli inaczej mówiąc rzeczywiste roczne oprocentowanie kredytu składa się zarówno oprocentowanie kredytu, jak i wszystkie pozostałe opłaty, w tym prowizja za udzielenie zobowiązania, opłata przygotowawcza oraz koszty ubezpieczenia, jeśli jest to niezbędne do otrzymania zgody kredytowej. Na ostateczny i całkowity koszt kredytu mają wpływ również usługi towarzyszące kredytowi, takie jak konieczność prowadzenia rachunku w banku w którym zaciągnęliśmy kredyt oraz opłata za wydanie i obsługę karty płatniczej. Zanim ostatecznie wybierzemy najlepszą dla nas ofertę, sprawdźmy, ile faktycznie będzie nas kosztował kredyt i zastanówmy się czy będziemy dysponować co miesiąc środkami, które pozwolą nam spłacić zadłużenie i nie możemy rozważać tej kwestii w krótkiej perspektywie ale w perspektywie lat na jakie kredyt zostanie zaciągnięty.

Jeżeli wybór odpowiedniego dla nas zadłużenie okazuje się trudniejszy niż myśleliśmy powinniśmy skorzystać z porównywarek kredytowych dostępnych w Internecie. Wystarczy tylko wpisać kilka istotnych dla nas informacji i wyszukiwarka wybierze dla nas tylko i wyłącznie takie oferty które będą odpowiadały naszą wymagania i spełnią wszystkie nasze oczekiwania. Bieganie od banku do banku i rozmowy z pracownikami to strata czasu. Dzięki porównywarkom wszystkiego dowiemy się bez wychodzenia z domu nie tracąc przy tym swojego cennego czasu.

Pamiętajmy

Chwytliwe i atrakcyjne hasła reklamowe nie uśpią już naszej czujności. Starajmy się ostrożnie wybierać oferty finansowe i zawsze porównuj ze sobą ich warunki w różnych bankach a nie tylko w jednym. Korzystając z pomocy, jakie oferują narzędzia finansowe, bez większego trudu zapomnimy o wysokich opłatach związanych z kredytem.

Co wybrać? Konto oszczędnościowe czy lokatę?

buck-2205580_640 buck-2205580_640 +

Często osoby posiadające oszczędności zastanawiają się nad odpowiednim rozdysponowaniem ich. Najczęściej spotykanym dylematem jest pytanie czy lepiej założyć lokatę czy może konto oszczędnościowe.


Posiadając wolne środki warto zadbać, aby pracowały na siebie. Współczesne oszczędzanie pozwala na uzyskanie zysku przy minimum wysiłku, w ramach którego należy wybrać ofertę i założyć lokatę lub konto oszczędnościowe. Należy pamiętać, ze trzymanie pieniędzy na nieoprocentowanym koncie albo w gotówce powoduje utratę ich wartości w wyniku inflacji. Tymczasem zarówno lokata jak i konto oszczędnościowe są produktami łatwo dostępnymi i bezpiecznymi, a dodatkowo chronią pieniądze przed inflacją. W sytuacji, gdy brak nam wiedzy o tych produktach warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia zaufanych doradców, wejdź na inwestuj-z-nami.com.pl aby znaleźć pomysł na racjonalne oszczędzanie.


Różnice pomiędzy lokatą a kontem oszczędnościowym?


Pierwszą wyraźną różnicą pomiędzy tymi produktami jest określenie kwoty minimalnej. Lokata zazwyczaj jest ograniczona kwotą minimalną od 1 000 zł (czasem od 500zł). Natomiast na konto oszczędnościowe można wpłacić 1zł. Kolejną cechą różniąca te produkty jest okres czasu, gdyż lokata jest zawierana na z góry określony czas, tymczasem konto oszczędnościowe nie posiada tego typu ograniczenia i można z niego korzystać w dowolnym momencie. Inaczej rozwiązana jest także kwestia opłat lokat i konta oszczędnościowego. W przypadku konta zazwyczaj nie jest pobierana opłata za prowadzenie, ale prowizja jest pobierana za od wypłaty z konta. Natomiast żadne prowizje nie dotyczą lokat. Jeśli chodzi o połączenie z innymi produktami towarzyszącymi zarówno lokata jak i konto mogą być oferowane z innymi produktami banku. Zwykle najbardziej atrakcyjne lokaty i konta oszczędnościowe przeznaczone są dla nowych klientów. Odmiennie uregulowane jest również oprocentowanie tych produktów. Zasadniczo lokata krótkoterminowa posiada oprocentowanie stałe, a konto oszczędnościowe i lokata długoterminowa charakteryzują się oprocentowaniem zmiennym. Istotny jest także aspekt utraty odsetek w przypadku zerwania umowy. W sytuacji, gdy chcemy wybrać pieniądze z konta oszczędnościowego możemy tego dokonać bez utraty odsetek. Natomiast wcześniejsze zamknięcie lokaty zazwyczaj powoduje utratę wypracowanych od momentu jej założenia odsetek.

Wybór odpowiedniego produktu zależy od indywidualnych potrzeb i zawsze wymaga dokładnego zapoznania się z warunkami produktu. Wybierając pomiędzy lokatą a kontem należy odpowiedzieć na pytanie czy pieniądze można zamrozić na dłuższy czas czy bardziej zależy na dostępie do nich w każdej chwili.


Kiedy lepiej założyć lokatę?


Lokata będzie dobrym wyborem, gdy klientowi zależy na jak najwyższym oprocentowaniu, posiada określoną kwotę i chce aktywnie zarządzać oszczędnościami. Natomiast konto oszczędnościowe to dobry wybór, gdy klient chce regularnie oszczędzać, a przy tym potrzebuje elastyczności i raczej pasywnie zarządza aktywami.

Kredyt gotówkowy 1 000 złotych na okres 12 miesięcy.

money-2413478_640 money-2413478_640 +

Sprawdźmy dwie najlepsze oferty kredytu gotówkowego na kwotę 1 000 złotych z okresem kredytowania równym 12 miesięcy. Przyjrzymy się bliżej pożyczce na piątkę jaką oferuje Alior Bank oraz pożyczce gotówkowej oferowanej przez Citi Bank Handlowy. Zobacz także oferty chwilówek, które potrafią się okazać naprawdę korzystne, 17bankow.com pomoże wybrać Ci najlepszą.


Pożyczka na Piątkę w Alior Banku.


Pierwsza z ofert to pożyczka na Piątkę w Alior Banku. Można ją zaciągnąć na kwotę od 20 001 złotych do maksymalnie 200 000 złotych. Można otrzymać również kredyt na niższą kwotę niż kwota minimalna. Jest to zobowiązanie z okresem kredytowania do 120 miesięcy. Oprocentowanie nominalne tutaj wynosi 5% w skali roku, a prowizja za udzielenie zobowiązania stanowi 9% przyznanej nam kwoty. RRO utrzymuje się tutaj na poziomie 25,14% w skali roku. Wyliczając raty miesięczne dla naszego zobowiązania będą one równe 85,61 złotych. Kredyt wygeneruje koszt całkowity w wysokości 117,29 złotych z czego odsetki będą równe 27,28 złotych. Bank do przyznania nam kredytu nie będzie wymagał od nas ani założenia rachunku osobistego w banku, an też nie będzie nam potrzebny poręczyciel i zgoda współmałżonka. Musimy przedstawić w banku oświadczenie o zarobkach. Bank daje możliwość spłaty zobowiązania przed czasem, ale nie ma możliwości negocjacji wysokości oprocentowania.


Pożyczka gotówkowa w Citi Banku Handlowym.


Pożyczka gotówkowa w Citi Banku Handlowym. Zakres kwot jakie udostępnia ten bank mieści się w przedziale od 1 000 złotych do maksymalnie 150 000 złotych. Tutaj okres kredytowania wynosi od 9 do 120 miesięcy. Wysokość oprocentowania nominalnego jest równa 5,99% w skali roku, a prowizja wnosi 6% pożyczonej kwoty. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi tutaj 19,05% w skali roku. Każda z rat będzie po 86,06 złotych i będzie nieco wyższa od rat jakie wyliczył Alior Bank. Całkowity koszt kredytu będzie równy 92,74 złotych, tym wysokość odsetek będzie równa 32,74 złotych. Zgoda współmałżonka, ani też poręczyciel nie będą nam potrzebne. Nie musimy nawet zakładać w banku rachunku osobistego, aby móc otrzymać kredyt gotówkowy w tym banku. Wymagane będzie od kredytobiorcy stosowne oświadczenie o zarobkach. Można spłacić kredyt wcześniej jak również można negocjować z bankiem jego oprocentowanie. Przy dobrych argumentach można wiele uzyskać.

Kredyt hipoteczny

photo (17) photo (17) +

Decydując się na kupno własnego mieszkania bądź domu w większości przypadków zaciągamy kredyt, najczęściej jest to kredyt hipoteczny ponieważ jest to najkorzystniejszy rodzaj kredytu. Jednak przed jego zaciągnięciem musimy dokładnie wiedzieć jaka kwota pieniędzy będzie nam potrzebna i pamiętajmy, że nie zawsze otrzymamy tyle ile potrzebujemy. Z tego też powodu warto umówić się wcześniej z doradcom finansowym który obliczy nam zdolność kredytowa która będzie dla nas i dla banku najważniejszą informacja. To zdolność kredytowa zdecyduje o tym jaka kwotę kredytu przydzieli nam bank, a możesz to sprawdzić na KredytoMania.EU. Na zdolność kredytową przyczynia się wiele czynników i warto o niektórych z nich wiedzieć dużo wcześniej. O ile nie mamy wpływu na swój wiek oraz miejsce zamieszkanie które może wpłynąć na naszą zdolność o tyle możemy mieć wpływ na swoje wydatki, kredyty i inne koszty które mogą przyczynić się do wzrostu naszej zdolności kredytowej. Bank będzie zwracał uwagę na różne istotne elementy takie jak wysokość naszych dochodów, systematyczność spłacania zaciągniętych już kredytów. Choć przed zaciągnięciem nowego kredytu warto jest pospłacać wcześniej wszystkie dotychczas zaciągnięte długi ponieważ będą one miały wpływ na wysokość zdolności kredytowej. Nie prawda jest również to, że jeżeli do tej pory nie zaciągaliśmy żadnych kredytów mamy większe szanse na to, że bank nam go udzieli. Otóż w wielu przypadkach wcześniejsze regularnie spłacane kredyty są dla banku sygnałem, że można nam zaufać ponieważ jesteśmy rzetelni, terminowi i wypłacalni. W większości przypadków z kredytów hipotecznych korzystają młodzi ludzie których marzeniem jest ich własny kont. Oczywiście dla banku duże znaczenie ma wiek potencjalnego klienta dlatego, też największe szanse na otrzymanie kredytu maja młodzi ludzie którzy sa zawodowa aktywni. Pamiętajmy również o tym, że wzięcie kredytu to nie tylko spłata rat wraz z odsetkami. Dochodzą do tego jeszcze dodatkowe koszty o których również warto wiedzieć. Jest to przede wszystkim prowizja od udzielonego kredytu która musimy uiścić na rzecz banku jednorazowo, bądź też w ratach. Ta druga opcja jest dla nas mniej korzystna ponieważ wiąże się automatycznie z wyższymi odsetkami. Zdarza się że banki odchodzą od obciążenia nas prowizja w zamian za zaoferowanie nam innych rozwiązań takich jak utworzenie konta w danym banku, czy tez wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Zdarza się również, że banki odchodzą od pobierania od nas prowizji jednak to bardzo rzadkie przypadki ze strony banku.

Chwilówki, kiedy warto zaciągnąć?

1 (13) 1 (13) +

Chwilówka to jedno z najpopularniejszych narzędzi zadłużeniowych w krajowych gospodarstwach domowych. Większość pożyczkobiorców nie ryzykuje zaciągania dużych kwot chwilówek. Najpopularniejszy przedział pożyczek krótkoterminowych to 500 – 2000 złotych. Taki przedział wskazuje, że dla większości klientów firm pożyczkowych chwilówka stanowi pilne wsparcie budżetu domowego, np. przy oczekiwaniu na opóźniającą się wypłatę. Oczywiście chwilówki warto zaciągać też w innych momentach. W jakich? O tym kilka słów w poniższym artykule, a także na portalbankowy.info.


Firmy pożyczkowe stosują ciekawe promocje szczególnie w okresach przedświątecznych. Przed nowym rokiem chwilówka to dla wielu rodzin jedyny ratunek przy przyjmowaniu gości lub przy tworzeniu właściwego klimatu świątecznego. Niewielka kwota chwilówki, a także limit kosztów pozaodsetkowych po ostatnich zmianach prawnych zachęca nowych klientów do wypróbowania kredytów krótkoterminowych, coraz bardziej uczciwych. Poza tym w chwilówkach trudno narazić majątek trwały (rodzinny) na uszczerbek, nawet przy drobnych problemach ze spłatą. Chwilówka to alternatywa dla oszczędzania, ponieważ tak naprawdę liczy się dostęp do pieniędzy w nagłych przypadkach. Chwilówka daje właśnie takie możliwości. Wystarczy tylko jednorazowo potwierdzić wiarygodność w firmie pożyczkowej, aby uzyskać dodatkowe pieniądze. Ważna zaleta chwilówki to finansowanie dowolnych potrzeb, bez ich uzasadniania w umowie i bez zbędnych rozliczeń. Otrzymujesz po prostu pieniądze i wydajesz je na co chcesz. Dla wielu mało zarabiających rodzin chwilówka to idealne uzupełnienie budżetu w krytycznych sytuacjach. Jeżeli zachowujesz lojalność w stosunku do konkretnej firmy pożyczkowej uzyskujesz coraz lepsze warunki współpracy. Zazwyczaj na początku korzystania z usług firm pożyczkowych możesz pobrać niewielkie kwoty. Dopiero po spłacie zobowiązania otrzymujesz wyższy limit. To jedna z najlepszych strategii ograniczania ryzyka w branży.


W Polsce istnieje problem opóźnień przy wypłatach, dlatego chwilówka daje szansę przetrwania trudniejszego okresu. Bezproblemowe, najczęściej jednorazowe wydłużenie okresu spłaty, np. o miesiąc to kolejny plus pożyczek krótkoterminowych w popularnych parabankach.

Kredyty hipoteczne.

money-1235580_640 money-1235580_640 +

Pojęcie kredytu hipotecznego.


Kredyt hipoteczny zwany jest często kredytem mieszkaniowym. Udziela się go na finansowanie budowy, remontu albo zakupu nieruchomości. Kredytobiorcą jest tutaj osoba fizyczna. Taki kredyt jest kredytem długoterminowym. Jego spłatę zabezpiecza się poprzez wpisanie hipoteki w księgę wieczystą nieruchomości. Taka hipoteka jest związane z nieruchomością, a nie z osobą, która zaciągnęła kredyt, co oznacza, że nawet jeżeli zmieni się właściciel nieruchomości, bank dalej ma prawo żądać z tej nieruchomości zaspokojenia swoich potrzeb. Ofert kredytów hipotecznych jest wiele i można je bez problemu znaleźć w ofercie niemal każdego banku, wejdź na finansowypodpowiadacz.pl aby znaleźć jak najwięcej wskazówek pomocnych przy wyborze oferty.


Kredyt hipotecznyw BOŚ BANKU.


W internetowych rankingach najlepszych kredytów hipotecznych miejsce na podium zajmuje kredyt hipoteczny oferowany przez BOŚ Bank. W ofercie tej maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat, natomiast minimalna i maksymalna kwota kredytu ustalana jest przez bank indywidualnie. Dla przykładu wyliczyliśmy kredyt hipoteczny na kwotę 200 000 złotych z okresem spłaty równym 30 lat. Kalkulator wyliczył nam, ze taki kredyt będzie nas kosztował 103 167 złotych. Daje nam to raty miesięczne po około 842 złote każda. Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) w naszym przypadku będzie wynosiła 3,22%. Wiek pożyczkobiorcy, który może ubiegać się o przyznanie kredytu hipotecznego w BOŚ Banku wynosi od 18 lat do 70 lat. Nie ma możliwości uśrednienia wieku kredytobiorcy. Po uruchomieniu kredytu hipotecznego, kredytobiorca ma możliwość wniesienia własnego wkładu. Maksymalny okres pożyczki to 420 miesięcy. Zakres kwotowy pożyczki nie jest określony przez bank i nie ma żadnych ograniczeń, ale jeżeli jest to kredyt poniżej kwoty 50 000 złotych bank stosuje wyższą marżę. Pieniądze trafiają na konto kredytobiorców nawet w ciągu jednego dnia od podpisania umowy. Do złożenia wniosku o kredyt hipoteczny w BOŚ Banku będzie nam potrzebny nie tylko dowód osobisty, ale również stosowne zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach jakie osiągamy co miesiąc. Będziemy musieli przedstawić w banku również dokumenty potwierdzające źródło uzyskiwanych przez nas dochodów, oraz wszelkie dokumenty jakie dotyczą nieruchomości, którą chcemy kredytować i dokumenty wskazujące jaki jest cel kredytowania. Prowizja jaką pobiera bank za udzielenie nam kredytu wynosi 1,5% kwoty tego kredytu i co ważne prowizja może zostać skredytowana. Prowizja od wcześniejszej spłaty kredytu hipotecznego w ciągu pierwszych pięciu lat spłaty wynosi 2%. Bank sprawdza kredytobiorców w BIK. Kredyt mogą otrzymać tylko ci klienci, którzy mają zaległości do 200 złotych i nie dłużej niż 60 dni. Największą zaletą oferty jest wysoka zdolność kredytowa, a największym minusem jest wysoki koszt ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.


BOŚ Bank udziela kredytów hipotecznych nie tylko w walucie polskiej, ale również w EURO i USD. Kredyt w obcej walucie jest kredytem denominowanym. Jest to rodzaj kredytu, który wypłacany jest w walucie polskiej, ale po wartości w walucie obcej co zostało ustalone w umowie. Taki kredyt spłaca się również w polskich złotówkach. Równowartość kwoty kredytu denominowanego w walucie krajowej ulega zmianie w zależności od tego jaki mamy aktualny kurs walutowy. Wzrost kursu waluty obcej może dać nam zwrot nadwyżki przez bank na konto klienta, zaś niedomiar środków jaki powoduje spadek waluty obcej skutkuje tym, że kredytobiorca będzie musiał brakującą kwotę pokryć ze swoich własnych środków lub wziąć na to dodatkowy kredyt.

Profesjonalne podejście do analizy ofert kredytów hipotecznych

20160406-credit-card-401076_640 20160406-credit-card-401076_640 +

Zaciąganie kredytu hipotecznego to najczęściej skomplikowana i jednocześnie stosunkowo kosztowna procedura. W kredycie hipotecznym kredytobiorca wydaje pieniądze na potwierdzenie zabezpieczenia, wykazuje wkład własny i wiele innych elementów niezbędnych do nawiązania jednak mocno długoterminowej współpracy z bankiem komercyjnym. Czy można jednak w profesjonalny sposób kształtować niektóre warunki kredytu hipotecznego, aby zmniejszyć skalę zadłużenia w gospodarstwie domowym? W artykule zapoznasz się z najważniejszymi czynnikami ułatwiającymi podpisanie dogodnej umowy o kredyt hipoteczny, a na 17bankow.com sprawdzisz ranking.


Analizę kredytów hipotecznych warto rozpocząć od pojęcia marży. Akurat w bankach komercyjnych stanowi największy procent zarobku instytucji finansowej. Oczywiście marżę można kształtować na własną korzyść, ale to wymaga długoterminowego podejścia. Przede wszystkim przez generowanie możliwie największego wkładu własnego. Wtedy bank komercyjny takiego kredytobiorcę traktuje raczej preferencyjnie. Na marżę wpływa typ kredytowanej nieruchomości, czy nawet źródło dochodów. Im stabilniejsze i zaufanie, np. znana korporacja źródło dochodów, tym lepsze warunki finansowania mieszkania, czy budowy domu jednorodzinnego. Marża zmienia się na korzyść kredytobiorcy, jeżeli nie posiadasz krytycznych zaległości w BIK i wyróżniasz się pozytywną historią spłat dotychczasowych, nawet krótkoterminowych zobowiązań. Nie ma też problemu, aby w czasie obowiązywania jednej umowy o kredyt hipoteczny zmienić ją na inną, korzystniejszą z perspektywy kredytobiorcy. Niektóre banki komercyjne w taki sposób rywalizują o klientów. Duże znaczenie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego posiadają stopy procentowe. Przy zmianie polityki monetarnej, np. po wzroście stóp procentowych kredyt hipoteczny jest droższy. I odwrotnie przy niskich stopach procentowych, najlepiej utrzymujących się przez wiele lat taki sposób finansowania nieruchomości bardziej się opłaca. Większość banków wymaga dość dużego wkładu własnego, nawet do 20 i więcej % nieruchomości. Niektóre banki komercyjne natomiast wykazują tendencję do cyklicznego obniżania wkładu własnego. Porównywanie ofert kredytów hipotecznych należy zatem uwzględnić w strategii finansowania nieruchomości. Nie wszystkie nieruchomości bank przyjmuje do finansowania. Dlaczego? Nieruchomość stanowi bowiem naturalne zabezpieczenie umowy. Przy złym stanie obiektu bank po prostu nie zaakceptuje takiej formy współpracy. Z tego powodu duże oblężenie przeżywają inwestycje deweloperskie, rynek pierwotny. Nie musisz korzystać bezpośrednio z kredytu hipotecznego. W kraju obowiązuje program „Mieszkanie dla młodych, który daje preferencyjne warunki pozyskania mieszkania, oczywiście do określonego metrażu. Wskazany program jest bardzo popularny, a pula dofinansowania kończy się praktycznie natychmiast po uruchomieniu nowego cyklu. Widać wyraźnie, że kredytobiorcy preferują ten format współpracy. Kluczowym aktem prawnym dotyczącym rynku kredytów mieszkaniowych jest ustawa o kredycie hipotecznym.


W ostatnim czasie dało się słyszeć, że to kredytobiorcy zaczną wynagradzać pośredników finansowych w aspekcie pozyskania kredytów hipotecznych, ale całe szczęście ustawodawca wycofał się z tych zapisów. Z tego powodu rynek kredytów hipotecznych dalej wyróżnia się różnorodnością, sporą konkurencyjnością, także wśród niezależnych pośredników. Komisja Nadzoru Finansowego preferuje wyraźnie udzielanie kredytów hipotecznych w złotówkach, a nie w walutach obcych, co jest zdecydowanym utrudnieniem dla cudzoziemców. Taka zasada jest podyktowana większą stabilnością całego systemu.

Kto może dostać kredyt hipoteczny

money-621349_640 money-621349_640 +

Zanim bank udzieli nam kredytu musi wcześniej przeprowadzić dokładna analizę potencjalnego kredytobiorcy. A wszystko po to by jak najdokładniej zniwelować ryzyko niewypłacalności. Aby dokładnie określić to ryzyka bank określa tak zwaną zdolność kredytową. Pojęcie to jest znane każdemu kto ubiegał się o kredyt. Bank zwraca uwagę nie tylko na wysokość naszych dochodów ale również na ich źródło. Największe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego maja osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony, to tym osobom banki ufają najbardziej a ich wiarygodność jest największa. Dla banku równie istotny jest staż pracy w danym miejscu zatrudnienia. Jeżeli umowa zawarta jest na czas określony o kredyt możemy starać się po około 3 – 6 miesiącach pracy. Jeżeli natomiast umowa zawarta jest na czas nieokreślony, o kredyt możemy starać się pracując zaledwie miesiąc. W większości przypadków osoby posiadające własną działalność gospodarczą również nie mają najmniejszych problemów z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Niestety sa też grupy osób nie do końca wiarygodne dla banku, które mogą mieć większe problemy z zaciągnięciem kredytu. Do tych osób zaliczane są przede wszystkim te które z fiskusem rozliczają się na podstawie karty podatkowej lub ryczałtu. Większość banków nie akceptuje tego rodzaju dochodów kredytobiorców, a inne stawiają zdecydowanie surowsze wymogi co do stażu pracy czy samo zatrudnienia. Również osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy też umowę o dzieło muszą spełniać twardsze warunki. Zazwyczaj w tych przypadkach wymagany staż pracy to sześć miesięcy jednak w niektórych bankach może on sięgać nawet roku, te szczegóły możesz znaleźć na https://www.kredytomania.eu.


Jak szybko dostać kredyt konsolidacyjny

Niestety żyjemy w trudnych czasach i dla większości z nas kupno własnego mieszkania czy tez budowa domu jest czymś nie do osiągnięcia, głównie z aspektów finansowych. Coraz częściej na raty kupujemy również inne mniejsze rzeczy jak sprzęt AGD, RTV, a nawet zaciągamy niewielkie kredyty na wspólny wyjazd z rodzina. Często dajemy się namówić na ten krok z uwagi na wiele ciekawych i kuszących reklam dotyczących 0% kredytu. W skutek takiego postępowania zadłużeń przybywa z miesiąca na miesiąc i często nie wiemy co kiedy powinniśmy płacić. Dlatego idealnym rozwiązaniem tego rodzaju problemu jest uporządkowanie spraw finansowych. Najlepszym wyjściem jest w tej sytuacji kredyt konsolidacyjny, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób chcących obniżyć miesięczna ratę zobowiązań i mieć lepszą kontrole nad domowym budżetem. Jak się okazuje aby móc starać się o kredyt konsolidacyjny konieczne jest posiadanie innych zadłużeń w postaci kredytów czy tez pożyczek. Dzięki takiemu kredytowi możemy ubiegać się o atrakcyjniejsze oprocentowanie czy zmniejszenie miesięcznej raty, a nawet wydłużenie okresu spłaty kredytu. W prawdzie to rozwiązanie ma tez negatywne skutki ponieważ wydłużenie czasu spłaty zwiększy koszty związane z kredytem, jednak niższa rata pozwoli na odzyskanie płynności finansowej naszego domowego budżetu. A zatem każdy kto posiada więcej niż jedno zadłużenie w tym również pożyczki na dowód może starać się o kredyt konsolidacyjny i uporządkować co miesięczne wydatki, a nawet obniżyć ich koszty.

Każdy kredyt, jaki by nie był, czy to kredyt gotówkowy, konsolidacyjny czy hipoteczny, może nam pomóc w danej potrzebie, ale istotne jest aby był zaciągnięty na atrakcyjnych warunkach dla obydwu ze stron. Niekiedy wypracowanie takich warunków jest niezwykle trudne, ale jak najbardziej możłiwe. Zgodnie z przysłowiem, i wilk syty i owca cała, niestety jednakże konsument nader często występuje w roli owcy otoczonej przez stado wilków.

Kredyty idealne.

currency-1205892_640 currency-1205892_640 +

Wypożyczka w Eurobanku.


Eurobank proponuje swoich klientom tak zwaną Wypożyczkę. Jest ona bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają zadłużenia na niewielką sumę i chcą, aby koszta zobowiązania nie były bardzo wysokie. W pełni skorzystać z oferty można spełniając jeden warunek. Trzeba spłacić kredyt w krótkim okresie spłaty. Decydując się na kredyt na okres jednego roku można liczyć na znaczne obniżenie jego kosztów. Osoba, która jest klientem Eurobanku może liczyć na to, że bank zrezygnuje z oprocentowania nominalnego. Kosztem kredytu będzie jedynie prowizja za udzielenie kredytu, która ma wysokość 10,00% wartości pożyczki. W ramach oferty można pożyczyć maksymalnie 10 tysięcy złotych z rozłożeniem na okres spłaty do 60 miesięcy w równych ratach. Już po roku od zaciągnięcia pożyczki kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych. Korzystając z oferty mamy bardzo szybki dostęp do pieniędzy, a ilość formalności jakie trzeba spełnić jest minimalna. Brak oprocentowania minimalnego z pewnością jest jedną z zalet jakie pokazują atrakcyjność tej oferty. Na pewno największym minusem oferty jest bardzo niska maksymalna kwota kredytu, a także konieczność przedstawienia w banku potwierdzenia o stałym zatrudnieniu i o wysokości naszych dochodów. Dla kredytu na kwotę 25 tysięcy złotych z okresem spłaty wynoszącym 36 miesięcy bank wyliczy nam RRSO w wysokości 6,48%. Raty będą po około 764 złote, co da nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 27500 złotych, na portalu http://www.stabilnalokata.pl znajdziesz nie tylko lokaty, a także porady kredytowe.


Kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP PARIBAS.


Oferta kredytu jaką przygotował Bank BGŻ BNP Paribas jest bardzo ciekawą propozycją jaka jest dostępna dla każdego. Pożyczka może mieć minimalne oprocentowanie nominalne w wysokości 4,9%. Za udzielenie zobowiązania pobierana jest dosyć niska prowizja w wysokości 2,99%. W ramach oferty maksymalna kwota jaką można pożyczyć od banku to 150 tysięcy złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku i nie muszą mieć poręczyciela, aby móc otrzymać zobowiązanie. Nie ma również żadnych dodatkowych opłat za spłacenie kredytu przed czasem. W czasie ubiegania się o przyznanie kredytu bank może naliczyć opłatę przygotowawczą. Jest ona dosyć niska i wynosi maksymalnie 1,50% kwoty pożyczki. Do zalet oferty zaliczymy przede wszystkim niskie oprocentowanie minimalne kredytu, oraz wysoką maksymalna kwota kredytu jaką możemy od banku pożyczyć. Za atrakcyjnością tej oferty przemawia również bardzo długi okres kredytowania wynoszący nawet siedem lat.

Sposoby zabezpieczeń kredytowych.

buck-2205580_640 buck-2205580_640 +

Podział zabezpieczeń kredytów.


Zabezpieczenie kredytu jest bardzo ważne, gdyż daje jakąś gwarancję kredytodawcy, że kredyt jaki przyznał zostanie spłacony. Zgodnie z artykułem 93 prawa bankowego zabezpieczenia kredytów dzieli się ze względu na sposób i miejsce ich regulacji prawnej. Według tego przepisu zabezpieczenia kredytów można podzielić za zabezpieczenia przewidziane prawem cywilnym, zabezpieczenia przewidziane prawem wekslowym i zabezpieczenia przyjęte zwyczajowe bądź też na podstawie umowy. Do zabezpieczeń jakie przewidziane są prawem cywilnym zalicza się poręczenie, przelew wierzytelności, hipotekę, zastaw oraz zastrzeżenie własności rzeczy sprzedanej. Do zabezpieczeń przewidzianych prawem wekslowym zalicza się poręczenie wekslowe i weksel własny in blanco. Do trzeciej grupy, czyli do zabezpieczeń zwyczajowo przyjętych zaliczamy pełnomocnictwo do dysponowania saldem rachunku klienta, blokadę środków na rachunku, oraz złożenie kaucji, wejdź po najlepsze oferty na https://www.ekredytowymarket.pl i ciesz się szybka gotówka.


Najbardziej znane zabezpieczenia kredytu.


Najbardziej popularnym zabezpieczeniem kredytu jest jednak hipoteka. Ten rodzaj zabezpieczenia obciążą nieruchomość jaka należy do dłużnika, prawem do tego, aby kredytodawca mógł mieć roszczenia wobec tej nieruchomości poprzez stosowny wpis do księgi wieczystej. Taki wpis daje wierzycielowi możliwość dochodzenia praw nawet w sytuacji, kiedy nieruchomość zostanie sprzedana i zmieni się jej właściciel. W przypadku zastawu na zasadach ogólnych dotyczy on nieruchomości. Można zastawić jakieś pojazdy mechaniczne, czy też wartościowe przedmioty. W razie niespłacania kredytu bank może z tego zastawu zaspokoić swoje wierzytelności. W przypadku zastawu można wyróżnić zastaw rejestrowy, który ustanawia się na rzeczach ruchomych należących do kredytobiorcy. W tym przypadku przedmiot zastawu może dalej być w posiadaniu kredytobiorcy. W przypadku zastawu ogólnego nie jest to możliwe. Mamy jeszcze zastaw na prawach, który dotyczy praw zbywalnych takich jak udziały w spółkach, czy też papiery wartościowe. Bardzo popularnym zabezpieczeniem kredytu jest blokada rachunków bankowych. W momencie zaprzestania spłacania zobowiązań bank blokuje kredytobiorcy środki zgromadzone na rachunku jaki posiada w banku. Poręczenie wekslowe znane bardziej jako awal to kolejna forma zabezpieczenia kredytu. Jest to zobowiązanie jakie ciąży po równi na wystawcy weksla i na poręczycielu do spłacenia kredytu na czas. Wyżej wymienione zabezpieczenia kredytów są najbardziej popularne, ale nie jedyne. Jest ich jeszcze wiele więcej.

Creditum czy credere? Zaufanie czy dług? Czym tak naprawdę jest kredyt?

money-1238762_640 money-1238762_640 +

Nie taki diabeł straszny, czyli co to RRSO, odsetki, prowizja i malejące raty.

Naukowcy i specjaliści wywodzą słowo kredyt od dwóch łacińskich wyrazów „creditum”- dług, pożyczka oraz „credere”- ufać, wierzyć. Jak wiemy, dziś nikt na słowo pieniędzy nam nie pożyczy. Zaufanie nie ma tu nic do rzeczy. Jednakże, jakby na kwestię kredytu nie spojrzeć, ratuje on nas często w sytuacji, zdawałoby się, bez wyjścia. Gdy brakuje nam funduszy na konkretny cel- wymarzony wyjazd, większe zakupy, nadchodzące wielkie wydarzenie rodzinne, czy choćby jakikolwiek nieprzewidziany bieżący wydatek. Życie bowiem lubi zaskakiwać i czasem pieniądze po prostu trzeba nagle skądś- mówiąc kolokwialnie-wyciągnąć. I tu przychodzą nam z pomocą banki . Każdy z nich oferuje dziś kredyt gotówkowy, który stał się naprawdę bardzo popularną formą finansowego wsparcia. By zdobyć potrzebne pieniądze musimy wybrać się do dowolnej placówki, w której zostaniemy poddani weryfikacji, my, a raczej nasza zdolność kredytowa. Instytucja oceni, czy spełniamy niezbędne warunki, by otrzymać kredyt. Zatem, jak prezentują się nasze zarobki, czy posiadamy już historię kredytową, ewentualnie, czy kredyty spłacamy zgodnie z ustalonym harmonogramem i czy, co bardzo istotne, nie jesteśmy mocno zadłużeni. Gdy przebrniemy przez pierwszy niezbędny etap starania się o fundusze i upewnimy się, że mamy szansę je uzyskać, przyjrzyjmy się kilku zagadnieniom związanym z kredytami. Okazuje się bowiem, że czasem określenia brzmią tajemniczo, myląco i mogą nas naprawdę wystraszyć. Wystarczy jednak trochę poczytać, aby rozwikłać zagadkę kredytowych umów.

Zagadkę kredytów gotówkowych bardzo łatwo możemy rozwikłać. Wystarczy odrobina dobrej woli. Intrygująco brzmiące RRSO, to nic innego, jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Dokładniej, wartość ta pokazuje stosunek między kwotą proponowanego kredytu, a rzeczywistymi, całościowymi kosztami, jakie poniesiemy decydując się na kredyt. Pamiętajmy bowiem, że każda pożyczka generuje dodatkowe koszty tj. odsetki, prowizję, czy choćby ubezpieczenie. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem wyczerpujących informacji na temat RRSO, a zatem sposobów jego obliczania, wszystkich składowych, odsyłamy do ustawy o kredycie konsumenckim. Bardzo ważnym aspektem kredytu jest jego rozłożenie na raty, z których każda zawiera część długu oraz naliczone odsetki. Istotne jest to, że możemy zdecydować się na raty równe albo malejące. W przypadku pierwszej opcji, wraz z upływem czasu, zmienia się stosunek składowych: kwoty kredytu i odsetek. Na początku naszej przygody z kredytem, spłacamy większą część odsetek, a następnie większą część długu. Inaczej dzieje się w przypadku rat malejących, gdzie kwota kapitału jest niezmienna, odsetki zaś maleją.

Pozostaje nam jeszcze kwestia oprocentowania kredytu, które może być stałe lub zmienne. Kiedy decydujemy się na kredyt krótkoterminowy, zazwyczaj oprocentowanie będzie stałe, co oznacza, że nie ulegnie zmianie przez cały okres spłacania. Już na początku otrzymamy harmonogram spłat, który da nam jasność, ile będziemy musieli oddać do banku każdego miesiąca. Taki harmonogram nie ulegnie zmianie, jest więc czymś stałym i pewnym. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami długoterminowego kredytu, najprawdopodobniej jego oprocentowanie będzie zmienne. Co za tym idzie, co jakiś czas będziemy otrzymywać nowy harmonogram. Jak często, na jakich zasadach, jak będzie obliczana rata, wszystkie te informacje winny znaleźć się w umowie po szczegóły wejdź na http://www.zakredytowani.eu.

Życie na kredyt

Trudno znaleźć dziś kogoś, kto choć raz w życiu nie skorzystał z kredytu gotówkowego, lub choćby nie planował go uzyskać. Nieprzewidziane wydatki, a może po prostu fantazje i marzenia, skłaniają nas do poszukiwania źródeł finansowania. Każdy bank jest w stanie zaproponować nam pożyczkę, która uszczęśliwi nas, a jednocześnie stanie się dla nas obciążeniem na następne kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat. Zanim skorzystamy z kredytu, przyjrzyjmy się co to takiego i „ z czym się to je”.

Czym jest kredyt i dla kogo?

Pieniądze pożyczone od banku, które oddajemy w określonym czasie, w określonych ratach, to właśnie kredyt, o którym mówimy. Po ustaleniu, czy możemy skorzystać z kredytu, bank zaproponuje nam najlepsze rozwiązanie, a my musimy już tylko się zdecydować. Ale po kolei. Przede wszystkim bank oceni naszą zdolność kredytową, przeanalizuje naszą historię, wcześniej pobrane pożyczki, sprawdzi nasze zadłużenie, często zarobki, kwestię zatrudnienia. Gdy weryfikacja przebiegnie pozytywnie, pracownik banku przygotuje dla wnioskującego propozycję kredytu- określi jego wysokość, rozłożenie na raty w czasie, wysokość rat itd. W zależności od banku oraz oferty, ustalone zostaną sposoby zabezpieczenia kredytu: oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, wykupienia ubezpieczenia, konieczność posiadania żyranta, czy inne. Pamiętajmy, by zawsze dopytać o szczegóły, kiedy i czy możemy zrezygnować z kredytu , czy możemy spłacić go przed terminem lub co się dzieje w przypadku opóźnienia ze spłatą raty.

Jakie raty, jakie oprocentowanie?

Z pojęciem kredytu nierozerwalnie łączą się pojęcia odsetek, rat, oprocentowania, czy RRSO. Odsetki to podstawowy koszt kredytu, doliczane zawsze do kwoty spłacanego długu, rozłożonego na raty. Inne, dodatkowe koszty zawsze uzależnione są od propozycji banku, do którego zwrócimy się o przyznanie kredytu (ubezpieczenie, prowizja). Zaciągnięty dług podzielony zostanie na miesięczne kwoty, zwane ratami. I tutaj występuje pewna różnorodność, ponieważ raty mogą być stałe, jednakowe każdego miesiąca, ale również malejące. Druga opcja wydaje się być korzystniejsza, ponieważ z biegiem czasu raty stają się coraz niższe, a kapitał spłacany jest sprawniej. Rata malejąca składa się ze stałej kwoty długu oraz odsetek, które naliczane są od pozostałej do zapłaty sumy. Również oprocentowanie kredytu może być różne: stałe bądź zmienne. Zazwyczaj uzależnione jest to od rodzaju kredytu, tego, czy jest on krótko- czy długoterminowy. Te, rozciągnięte w czasie mają oprocentowanie zmienne, co czasem okazuje się korzystne, ponieważ kredyt może tanieć, gdy np. zostają obniżone stopy procentowe. Jak widzimy opcji jest wiele. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile chcemy pożyczyć i jak szybko możemy nasz dług oddać. Przed podjęciem decyzji należy przeanalizować wszystkie możliwości.

Kierunki zmian na rynku kredytowym

money-494166_640 money-494166_640 +

Funkcjonowanie firm pożyczkowych jest w dużym stopniu zagrożone przez dynamiczne zmiany prawne, technologiczne, społeczne zainteresowanie pożyczkami. Dochodzi do tego ogromna konkurencja w branży, wyniszczenie cenowe, wchodzenie na rynek krajowy międzynarodowych korporacji z dużymi możliwościami monopolizowania pewnych grup docelowych. Jakich kierunków zmian na rynku kredytowym można się spodziewać w najbliższej perspektywie? Nasze przewidywania dzięki stronie http://www.kkkkredyt.pl/.

Wiarygodność firm pożyczkowych jest od lat dyskusyjna, a wszystko za sprawą nieuczciwych, zupełnie nieregulowanych podmiotów, w których dochodziło do nadużyć przy podpisywaniu umów z drobnymi klientami. W niektórych umowach dochodziło do przejmowania za bezcen majątku dłużnika, co powodowało wiele konfliktów na gruncie prawnym, a później społecznym. Legalne i wartościowe firmy pożyczkowe z polskim kapitałem cierpią najczęściej na nierzetelności innych biznesów. Z tego powodu Związek Firm Pożyczkowych ustali%

<a