Make your own free website on Tripod.com

Profesjonalne podejście do analizy ofert kredytów hipotecznych

20160406-credit-card-401076_640
20160406-credit-card-401076_640
+

Zaciąganie kredytu hipotecznego to najczęściej skomplikowana i jednocześnie stosunkowo kosztowna procedura. W kredycie hipotecznym kredytobiorca wydaje pieniądze na potwierdzenie zabezpieczenia, wykazuje wkład własny i wiele innych elementów niezbędnych do nawiązania jednak mocno długoterminowej współpracy z bankiem komercyjnym. Czy można jednak w profesjonalny sposób kształtować niektóre warunki kredytu hipotecznego, aby zmniejszyć skalę zadłużenia w gospodarstwie domowym? W artykule zapoznasz się z najważniejszymi czynnikami ułatwiającymi podpisanie dogodnej umowy o kredyt hipoteczny, a na 17bankow.com sprawdzisz ranking.


Analizę kredytów hipotecznych warto rozpocząć od pojęcia marży. Akurat w bankach komercyjnych stanowi największy procent zarobku instytucji finansowej. Oczywiście marżę można kształtować na własną korzyść, ale to wymaga długoterminowego podejścia. Przede wszystkim przez generowanie możliwie największego wkładu własnego. Wtedy bank komercyjny takiego kredytobiorcę traktuje raczej preferencyjnie. Na marżę wpływa typ kredytowanej nieruchomości, czy nawet źródło dochodów. Im stabilniejsze i zaufanie, np. znana korporacja źródło dochodów, tym lepsze warunki finansowania mieszkania, czy budowy domu jednorodzinnego. Marża zmienia się na korzyść kredytobiorcy, jeżeli nie posiadasz krytycznych zaległości w BIK i wyróżniasz się pozytywną historią spłat dotychczasowych, nawet krótkoterminowych zobowiązań. Nie ma też problemu, aby w czasie obowiązywania jednej umowy o kredyt hipoteczny zmienić ją na inną, korzystniejszą z perspektywy kredytobiorcy. Niektóre banki komercyjne w taki sposób rywalizują o klientów. Duże znaczenie przy zaciąganiu kredytu hipotecznego posiadają stopy procentowe. Przy zmianie polityki monetarnej, np. po wzroście stóp procentowych kredyt hipoteczny jest droższy. I odwrotnie przy niskich stopach procentowych, najlepiej utrzymujących się przez wiele lat taki sposób finansowania nieruchomości bardziej się opłaca. Większość banków wymaga dość dużego wkładu własnego, nawet do 20 i więcej % nieruchomości. Niektóre banki komercyjne natomiast wykazują tendencję do cyklicznego obniżania wkładu własnego. Porównywanie ofert kredytów hipotecznych należy zatem uwzględnić w strategii finansowania nieruchomości. Nie wszystkie nieruchomości bank przyjmuje do finansowania. Dlaczego? Nieruchomość stanowi bowiem naturalne zabezpieczenie umowy. Przy złym stanie obiektu bank po prostu nie zaakceptuje takiej formy współpracy. Z tego powodu duże oblężenie przeżywają inwestycje deweloperskie, rynek pierwotny. Nie musisz korzystać bezpośrednio z kredytu hipotecznego. W kraju obowiązuje program „Mieszkanie dla młodych, który daje preferencyjne warunki pozyskania mieszkania, oczywiście do określonego metrażu. Wskazany program jest bardzo popularny, a pula dofinansowania kończy się praktycznie natychmiast po uruchomieniu nowego cyklu. Widać wyraźnie, że kredytobiorcy preferują ten format współpracy. Kluczowym aktem prawnym dotyczącym rynku kredytów mieszkaniowych jest ustawa o kredycie hipotecznym.


W ostatnim czasie dało się słyszeć, że to kredytobiorcy zaczną wynagradzać pośredników finansowych w aspekcie pozyskania kredytów hipotecznych, ale całe szczęście ustawodawca wycofał się z tych zapisów. Z tego powodu rynek kredytów hipotecznych dalej wyróżnia się różnorodnością, sporą konkurencyjnością, także wśród niezależnych pośredników. Komisja Nadzoru Finansowego preferuje wyraźnie udzielanie kredytów hipotecznych w złotówkach, a nie w walutach obcych, co jest zdecydowanym utrudnieniem dla cudzoziemców. Taka zasada jest podyktowana większą stabilnością całego systemu.

Kto może dostać kredyt hipoteczny

money-621349_640
money-621349_640
+

Zanim bank udzieli nam kredytu musi wcześniej przeprowadzić dokładna analizę potencjalnego kredytobiorcy. A wszystko po to by jak najdokładniej zniwelować ryzyko niewypłacalności. Aby dokładnie określić to ryzyka bank określa tak zwaną zdolność kredytową. Pojęcie to jest znane każdemu kto ubiegał się o kredyt. Bank zwraca uwagę nie tylko na wysokość naszych dochodów ale również na ich źródło. Największe szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego maja osoby zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony, to tym osobom banki ufają najbardziej a ich wiarygodność jest największa. Dla banku równie istotny jest staż pracy w danym miejscu zatrudnienia. Jeżeli umowa zawarta jest na czas określony o kredyt możemy starać się po około 3 – 6 miesiącach pracy. Jeżeli natomiast umowa zawarta jest na czas nieokreślony, o kredyt możemy starać się pracując zaledwie miesiąc. W większości przypadków osoby posiadające własną działalność gospodarczą również nie mają najmniejszych problemów z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Niestety sa też grupy osób nie do końca wiarygodne dla banku, które mogą mieć większe problemy z zaciągnięciem kredytu. Do tych osób zaliczane są przede wszystkim te które z fiskusem rozliczają się na podstawie karty podatkowej lub ryczałtu. Większość banków nie akceptuje tego rodzaju dochodów kredytobiorców, a inne stawiają zdecydowanie surowsze wymogi co do stażu pracy czy samo zatrudnienia. Również osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy też umowę o dzieło muszą spełniać twardsze warunki. Zazwyczaj w tych przypadkach wymagany staż pracy to sześć miesięcy jednak w niektórych bankach może on sięgać nawet roku, te szczegóły możesz znaleźć na https://www.kredytomania.eu.


Jak szybko dostać kredyt konsolidacyjny

Niestety żyjemy w trudnych czasach i dla większości z nas kupno własnego mieszkania czy tez budowa domu jest czymś nie do osiągnięcia, głównie z aspektów finansowych. Coraz częściej na raty kupujemy również inne mniejsze rzeczy jak sprzęt AGD, RTV, a nawet zaciągamy niewielkie kredyty na wspólny wyjazd z rodzina. Często dajemy się namówić na ten krok z uwagi na wiele ciekawych i kuszących reklam dotyczących 0% kredytu. W skutek takiego postępowania zadłużeń przybywa z miesiąca na miesiąc i często nie wiemy co kiedy powinniśmy płacić. Dlatego idealnym rozwiązaniem tego rodzaju problemu jest uporządkowanie spraw finansowych. Najlepszym wyjściem jest w tej sytuacji kredyt konsolidacyjny, który jest świetnym rozwiązaniem dla osób chcących obniżyć miesięczna ratę zobowiązań i mieć lepszą kontrole nad domowym budżetem. Jak się okazuje aby móc starać się o kredyt konsolidacyjny konieczne jest posiadanie innych zadłużeń w postaci kredytów czy tez pożyczek. Dzięki takiemu kredytowi możemy ubiegać się o atrakcyjniejsze oprocentowanie czy zmniejszenie miesięcznej raty, a nawet wydłużenie okresu spłaty kredytu. W prawdzie to rozwiązanie ma tez negatywne skutki ponieważ wydłużenie czasu spłaty zwiększy koszty związane z kredytem, jednak niższa rata pozwoli na odzyskanie płynności finansowej naszego domowego budżetu. A zatem każdy kto posiada więcej niż jedno zadłużenie w tym również pożyczki na dowód może starać się o kredyt konsolidacyjny i uporządkować co miesięczne wydatki, a nawet obniżyć ich koszty.

Każdy kredyt, jaki by nie był, czy to kredyt gotówkowy, konsolidacyjny czy hipoteczny, może nam pomóc w danej potrzebie, ale istotne jest aby był zaciągnięty na atrakcyjnych warunkach dla obydwu ze stron. Niekiedy wypracowanie takich warunków jest niezwykle trudne, ale jak najbardziej możłiwe. Zgodnie z przysłowiem, i wilk syty i owca cała, niestety jednakże konsument nader często występuje w roli owcy otoczonej przez stado wilków.

Kredyty idealne.

currency-1205892_640
currency-1205892_640
+

Wypożyczka w Eurobanku.


Eurobank proponuje swoich klientom tak zwaną Wypożyczkę. Jest ona bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają zadłużenia na niewielką sumę i chcą, aby koszta zobowiązania nie były bardzo wysokie. W pełni skorzystać z oferty można spełniając jeden warunek. Trzeba spłacić kredyt w krótkim okresie spłaty. Decydując się na kredyt na okres jednego roku można liczyć na znaczne obniżenie jego kosztów. Osoba, która jest klientem Eurobanku może liczyć na to, że bank zrezygnuje z oprocentowania nominalnego. Kosztem kredytu będzie jedynie prowizja za udzielenie kredytu, która ma wysokość 10,00% wartości pożyczki. W ramach oferty można pożyczyć maksymalnie 10 tysięcy złotych z rozłożeniem na okres spłaty do 60 miesięcy w równych ratach. Już po roku od zaciągnięcia pożyczki kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych. Korzystając z oferty mamy bardzo szybki dostęp do pieniędzy, a ilość formalności jakie trzeba spełnić jest minimalna. Brak oprocentowania minimalnego z pewnością jest jedną z zalet jakie pokazują atrakcyjność tej oferty. Na pewno największym minusem oferty jest bardzo niska maksymalna kwota kredytu, a także konieczność przedstawienia w banku potwierdzenia o stałym zatrudnieniu i o wysokości naszych dochodów. Dla kredytu na kwotę 25 tysięcy złotych z okresem spłaty wynoszącym 36 miesięcy bank wyliczy nam RRSO w wysokości 6,48%. Raty będą po około 764 złote, co da nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 27500 złotych, na portalu http://www.stabilnalokata.pl znajdziesz nie tylko lokaty, a także porady kredytowe.


Kredyt gotówkowy w Banku BGŻ BNP PARIBAS.


Oferta kredytu jaką przygotował Bank BGŻ BNP Paribas jest bardzo ciekawą propozycją jaka jest dostępna dla każdego. Pożyczka może mieć minimalne oprocentowanie nominalne w wysokości 4,9%. Za udzielenie zobowiązania pobierana jest dosyć niska prowizja w wysokości 2,99%. W ramach oferty maksymalna kwota jaką można pożyczyć od banku to 150 tysięcy złotych. Maksymalny okres kredytowania wynosi 84 miesiące. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku i nie muszą mieć poręczyciela, aby móc otrzymać zobowiązanie. Nie ma również żadnych dodatkowych opłat za spłacenie kredytu przed czasem. W czasie ubiegania się o przyznanie kredytu bank może naliczyć opłatę przygotowawczą. Jest ona dosyć niska i wynosi maksymalnie 1,50% kwoty pożyczki. Do zalet oferty zaliczymy przede wszystkim niskie oprocentowanie minimalne kredytu, oraz wysoką maksymalna kwota kredytu jaką możemy od banku pożyczyć. Za atrakcyjnością tej oferty przemawia również bardzo długi okres kredytowania wynoszący nawet siedem lat.

Sposoby zabezpieczeń kredytowych.

buck-2205580_640
buck-2205580_640
+

Podział zabezpieczeń kredytów.


Zabezpieczenie kredytu jest bardzo ważne, gdyż daje jakąś gwarancję kredytodawcy, że kredyt jaki przyznał zostanie spłacony. Zgodnie z artykułem 93 prawa bankowego zabezpieczenia kredytów dzieli się ze względu na sposób i miejsce ich regulacji prawnej. Według tego przepisu zabezpieczenia kredytów można podzielić za zabezpieczenia przewidziane prawem cywilnym, zabezpieczenia przewidziane prawem wekslowym i zabezpieczenia przyjęte zwyczajowe bądź też na podstawie umowy. Do zabezpieczeń jakie przewidziane są prawem cywilnym zalicza się poręczenie, przelew wierzytelności, hipotekę, zastaw oraz zastrzeżenie własności rzeczy sprzedanej. Do zabezpieczeń przewidzianych prawem wekslowym zalicza się poręczenie wekslowe i weksel własny in blanco. Do trzeciej grupy, czyli do zabezpieczeń zwyczajowo przyjętych zaliczamy pełnomocnictwo do dysponowania saldem rachunku klienta, blokadę środków na rachunku, oraz złożenie kaucji, wejdź po najlepsze oferty na https://www.ekredytowymarket.pl i ciesz się szybka gotówka.


Najbardziej znane zabezpieczenia kredytu.


Najbardziej popularnym zabezpieczeniem kredytu jest jednak hipoteka. Ten rodzaj zabezpieczenia obciążą nieruchomość jaka należy do dłużnika, prawem do tego, aby kredytodawca mógł mieć roszczenia wobec tej nieruchomości poprzez stosowny wpis do księgi wieczystej. Taki wpis daje wierzycielowi możliwość dochodzenia praw nawet w sytuacji, kiedy nieruchomość zostanie sprzedana i zmieni się jej właściciel. W przypadku zastawu na zasadach ogólnych dotyczy on nieruchomości. Można zastawić jakieś pojazdy mechaniczne, czy też wartościowe przedmioty. W razie niespłacania kredytu bank może z tego zastawu zaspokoić swoje wierzytelności. W przypadku zastawu można wyróżnić zastaw rejestrowy, który ustanawia się na rzeczach ruchomych należących do kredytobiorcy. W tym przypadku przedmiot zastawu może dalej być w posiadaniu kredytobiorcy. W przypadku zastawu ogólnego nie jest to możliwe. Mamy jeszcze zastaw na prawach, który dotyczy praw zbywalnych takich jak udziały w spółkach, czy też papiery wartościowe. Bardzo popularnym zabezpieczeniem kredytu jest blokada rachunków bankowych. W momencie zaprzestania spłacania zobowiązań bank blokuje kredytobiorcy środki zgromadzone na rachunku jaki posiada w banku. Poręczenie wekslowe znane bardziej jako awal to kolejna forma zabezpieczenia kredytu. Jest to zobowiązanie jakie ciąży po równi na wystawcy weksla i na poręczycielu do spłacenia kredytu na czas. Wyżej wymienione zabezpieczenia kredytów są najbardziej popularne, ale nie jedyne. Jest ich jeszcze wiele więcej.

Creditum czy credere? Zaufanie czy dług? Czym tak naprawdę jest kredyt?

money-1238762_640
money-1238762_640
+

Nie taki diabeł straszny, czyli co to RRSO, odsetki, prowizja i malejące raty.

Naukowcy i specjaliści wywodzą słowo kredyt od dwóch łacińskich wyrazów „creditum”- dług, pożyczka oraz „credere”- ufać, wierzyć. Jak wiemy, dziś nikt na słowo pieniędzy nam nie pożyczy. Zaufanie nie ma tu nic do rzeczy. Jednakże, jakby na kwestię kredytu nie spojrzeć, ratuje on nas często w sytuacji, zdawałoby się, bez wyjścia. Gdy brakuje nam funduszy na konkretny cel- wymarzony wyjazd, większe zakupy, nadchodzące wielkie wydarzenie rodzinne, czy choćby jakikolwiek nieprzewidziany bieżący wydatek. Życie bowiem lubi zaskakiwać i czasem pieniądze po prostu trzeba nagle skądś- mówiąc kolokwialnie-wyciągnąć. I tu przychodzą nam z pomocą banki . Każdy z nich oferuje dziś kredyt gotówkowy, który stał się naprawdę bardzo popularną formą finansowego wsparcia. By zdobyć potrzebne pieniądze musimy wybrać się do dowolnej placówki, w której zostaniemy poddani weryfikacji, my, a raczej nasza zdolność kredytowa. Instytucja oceni, czy spełniamy niezbędne warunki, by otrzymać kredyt. Zatem, jak prezentują się nasze zarobki, czy posiadamy już historię kredytową, ewentualnie, czy kredyty spłacamy zgodnie z ustalonym harmonogramem i czy, co bardzo istotne, nie jesteśmy mocno zadłużeni. Gdy przebrniemy przez pierwszy niezbędny etap starania się o fundusze i upewnimy się, że mamy szansę je uzyskać, przyjrzyjmy się kilku zagadnieniom związanym z kredytami. Okazuje się bowiem, że czasem określenia brzmią tajemniczo, myląco i mogą nas naprawdę wystraszyć. Wystarczy jednak trochę poczytać, aby rozwikłać zagadkę kredytowych umów.

Zagadkę kredytów gotówkowych bardzo łatwo możemy rozwikłać. Wystarczy odrobina dobrej woli. Intrygująco brzmiące RRSO, to nic innego, jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Dokładniej, wartość ta pokazuje stosunek między kwotą proponowanego kredytu, a rzeczywistymi, całościowymi kosztami, jakie poniesiemy decydując się na kredyt. Pamiętajmy bowiem, że każda pożyczka generuje dodatkowe koszty tj. odsetki, prowizję, czy choćby ubezpieczenie. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem wyczerpujących informacji na temat RRSO, a zatem sposobów jego obliczania, wszystkich składowych, odsyłamy do ustawy o kredycie konsumenckim. Bardzo ważnym aspektem kredytu jest jego rozłożenie na raty, z których każda zawiera część długu oraz naliczone odsetki. Istotne jest to, że możemy zdecydować się na raty równe albo malejące. W przypadku pierwszej opcji, wraz z upływem czasu, zmienia się stosunek składowych: kwoty kredytu i odsetek. Na początku naszej przygody z kredytem, spłacamy większą część odsetek, a następnie większą część długu. Inaczej dzieje się w przypadku rat malejących, gdzie kwota kapitału jest niezmienna, odsetki zaś maleją.

Pozostaje nam jeszcze kwestia oprocentowania kredytu, które może być stałe lub zmienne. Kiedy decydujemy się na kredyt krótkoterminowy, zazwyczaj oprocentowanie będzie stałe, co oznacza, że nie ulegnie zmianie przez cały okres spłacania. Już na początku otrzymamy harmonogram spłat, który da nam jasność, ile będziemy musieli oddać do banku każdego miesiąca. Taki harmonogram nie ulegnie zmianie, jest więc czymś stałym i pewnym. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami długoterminowego kredytu, najprawdopodobniej jego oprocentowanie będzie zmienne. Co za tym idzie, co jakiś czas będziemy otrzymywać nowy harmonogram. Jak często, na jakich zasadach, jak będzie obliczana rata, wszystkie te informacje winny znaleźć się w umowie po szczegóły wejdź na http://www.zakredytowani.eu.

Życie na kredyt

Trudno znaleźć dziś kogoś, kto choć raz w życiu nie skorzystał z kredytu gotówkowego, lub choćby nie planował go uzyskać. Nieprzewidziane wydatki, a może po prostu fantazje i marzenia, skłaniają nas do poszukiwania źródeł finansowania. Każdy bank jest w stanie zaproponować nam pożyczkę, która uszczęśliwi nas, a jednocześnie stanie się dla nas obciążeniem na następne kilka, kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat. Zanim skorzystamy z kredytu, przyjrzyjmy się co to takiego i „ z czym się to je”.

Czym jest kredyt i dla kogo?

Pieniądze pożyczone od banku, które oddajemy w określonym czasie, w określonych ratach, to właśnie kredyt, o którym mówimy. Po ustaleniu, czy możemy skorzystać z kredytu, bank zaproponuje nam najlepsze rozwiązanie, a my musimy już tylko się zdecydować. Ale po kolei. Przede wszystkim bank oceni naszą zdolność kredytową, przeanalizuje naszą historię, wcześniej pobrane pożyczki, sprawdzi nasze zadłużenie, często zarobki, kwestię zatrudnienia. Gdy weryfikacja przebiegnie pozytywnie, pracownik banku przygotuje dla wnioskującego propozycję kredytu- określi jego wysokość, rozłożenie na raty w czasie, wysokość rat itd. W zależności od banku oraz oferty, ustalone zostaną sposoby zabezpieczenia kredytu: oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji, wykupienia ubezpieczenia, konieczność posiadania żyranta, czy inne. Pamiętajmy, by zawsze dopytać o szczegóły, kiedy i czy możemy zrezygnować z kredytu , czy możemy spłacić go przed terminem lub co się dzieje w przypadku opóźnienia ze spłatą raty.

Jakie raty, jakie oprocentowanie?

Z pojęciem kredytu nierozerwalnie łączą się pojęcia odsetek, rat, oprocentowania, czy RRSO. Odsetki to podstawowy koszt kredytu, doliczane zawsze do kwoty spłacanego długu, rozłożonego na raty. Inne, dodatkowe koszty zawsze uzależnione są od propozycji banku, do którego zwrócimy się o przyznanie kredytu (ubezpieczenie, prowizja). Zaciągnięty dług podzielony zostanie na miesięczne kwoty, zwane ratami. I tutaj występuje pewna różnorodność, ponieważ raty mogą być stałe, jednakowe każdego miesiąca, ale również malejące. Druga opcja wydaje się być korzystniejsza, ponieważ z biegiem czasu raty stają się coraz niższe, a kapitał spłacany jest sprawniej. Rata malejąca składa się ze stałej kwoty długu oraz odsetek, które naliczane są od pozostałej do zapłaty sumy. Również oprocentowanie kredytu może być różne: stałe bądź zmienne. Zazwyczaj uzależnione jest to od rodzaju kredytu, tego, czy jest on krótko- czy długoterminowy. Te, rozciągnięte w czasie mają oprocentowanie zmienne, co czasem okazuje się korzystne, ponieważ kredyt może tanieć, gdy np. zostają obniżone stopy procentowe. Jak widzimy opcji jest wiele. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile chcemy pożyczyć i jak szybko możemy nasz dług oddać. Przed podjęciem decyzji należy przeanalizować wszystkie możliwości.

Kierunki zmian na rynku kredytowym

money-494166_640
money-494166_640
+

Funkcjonowanie firm pożyczkowych jest w dużym stopniu zagrożone przez dynamiczne zmiany prawne, technologiczne, społeczne zainteresowanie pożyczkami. Dochodzi do tego ogromna konkurencja w branży, wyniszczenie cenowe, wchodzenie na rynek krajowy międzynarodowych korporacji z dużymi możliwościami monopolizowania pewnych grup docelowych. Jakich kierunków zmian na rynku kredytowym można się spodziewać w najbliższej perspektywie? Nasze przewidywania dzięki stronie http://www.kkkkredyt.pl/.

Wiarygodność firm pożyczkowych jest od lat dyskusyjna, a wszystko za sprawą nieuczciwych, zupełnie nieregulowanych podmiotów, w których dochodziło do nadużyć przy podpisywaniu umów z drobnymi klientami. W niektórych umowach dochodziło do przejmowania za bezcen majątku dłużnika, co powodowało wiele konfliktów na gruncie prawnym, a później społecznym. Legalne i wartościowe firmy pożyczkowe z polskim kapitałem cierpią najczęściej na nierzetelności innych biznesów. Z tego powodu Związek Firm Pożyczkowych ustalił niezależny rejestr podmiotów wyspecjalizowanych w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych, a także ubiega się o większą kontrolę sektora przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rozszerzenie kontroli i szybki wgląd do rejestru wiarygodnych podmiotów autoryzowanych przez Związek Firm Pożyczkowych to szansa na oczyszczenie branży. Normy prawne wspierają obecnie kredytobiorców, ponieważ w tzw. „ustawie antylichwiarskiej” ograniczono koszty pozaodsetkowe. Teraz umowa kredytowa jest limitowana pod względem kosztów. Limit dotyczy oprocentowania nominalnego (do czterokrotności stopy lombardowej), kosztów pozaodsetkowych (wszystkich), opłat windykacyjnych (do tej pory wiele firm zawyżało cennik). Firmy pożyczkowe coraz chętniej przechodzą do internetu. Jedna firma rozwija się pod wieloma brandami, co umożliwia wykorzystanie efektu skali nawet przy niewielkim kapitale.

Większe zaufanie do firm pożyczkowych to potrzebny czynnik rozwoju branży. Teraz z pożyczek krótkoterminowych korzysta najczęściej pokolenie Y, zdecydowanie młodzi ludzie, u których rośnie świadomość ekonomiczna i chęć maksymalnego zabezpieczenia własnych interesów. Rynek kredytowy zyskuje na stosowaniu nowych technologii, na oczyszczaniu sektora z nieuczciwych kredytodawców, z rozsądnego ograniczenia limitów.

Zabezpieczenie kredytu gotówkowego – podejście banków

W bankach detalicznych zabezpieczenie umowy kredytowej to właściwie obowiązkowy element. Banki komercyjne to podmioty odpowiedzialne za obsługę pożyczek krótko i długoterminowych, a także depozytów (oszczędności) społeczeństwa. Z tego powodu ograniczenie ryzyka utraty płynności przez tak duże instytucje finansowe nie wchodzi w grę i jest ograniczone odpowiednimi normami prawnymi, a także odgórnym nadzorem. Zabezpieczenie kredytu w bankach przybiera wiele form. Kredytobiorca bardzo często ma wpływ na kształt zabezpieczenia, co zwiększa nieco elastyczność współpracy. W artykule poznasz najpopularniejsze rodzaje zabezpieczeń w bankach komercyjnych.

Prawne zabezpieczenia kredytów to jedna z najważniejszych kategorii. Dokładna lista zabezpieczeń znajduje się w prawie bankowym. Prawne zabezpieczenia kredytów można rozbić na osobiste lub rzeczowe. Akurat rzeczowe zabezpieczenia to zdecydowanie najpopularniejsza pozycja w umowach o pożyczki długoterminowe. Ustanowienie hipoteki to jeden z przykładów. Za ustanowienie hipoteki najczęściej płacisz. Trzeba również dopełnić odpowiednich formalności związanych z potwierdzeniem praw własności do części lub całości nieruchomości. Zastawienie nieruchomości to popularna praktyka przy zaciąganiu kredytów gotówkowych na średnie – wyższe kwoty. Wniesienie dużego zabezpieczenia do umowy to automatycznie poprawa wszystkich wskaźników w rankingu dłużnika. Jeżeli dysponujesz niewielkimi dochodami, a posiadasz nieruchomość do zabezpieczenia umowy twoje szanse pozyskania dodatkowego kapitału rosną w znaczący sposób. Dobrze, jeżeli zaciągasz kredyt gotówkowy w banku komercyjnym, gdzie masz przy okazji rachunek osobisty. Wtedy w umowie pożyczkodawca zastosuje blokadę środków. Wystarczy tylko potwierdzona historia wpłat i krótka analiza.

W umowach kredytowych stosuje się jeszcze podpisanie weksla in blanco, poręczenia zgodne z normami prawa cywilnego, a nawet przejęcie długu. Wielu kredytobiorców szuka przed podpisaniem umowy, tzw. żyrantów. Nie jest to jednak zadanie proste i raczej dyskusyjne z towarzyskiego i biznesowego punktu widzenia. Żyrant bierze bowiem na siebie ogromne ryzyko, z reguły bez żadnej wartości dodanej. Co myślisz o zabezpieczeniach kredytów gotówkowych?

Wzięcie kredytu studenckiego jest opłacalne.

cash-register-1885558_640
cash-register-1885558_640
+

Jeśli chodzi o kredyt studencki to warto określać to jako jeno ze sposobów mogących zagwarantować pieniądze w trakcie trwania roku akademickiego. Student otrzymując kwotę co miesiąc może przeznaczyć ją na bieżące potrzeby, kredyt można bez żadnych przeszkód spłacać dopiero dwa lata po ich zakończeniu. Wzięcie go może być potrzebne kiedy ma się kwotę na wydatki codziennie. Istnieją argumenty jakie mogą za tym przemawiać, wejdź na http://www.zarabiaj-na-lokacie.pl/ i przekonaj się sam.


W przypadku kredytu studenckiego należy powiedzieć o dotowaniu przez polski kraj. Właśnie państwo jest w stanie zapłacić za pewną część odsetek. Należy go określać jako całkiem korzystna forma pomocy dla studentów podczas nauki. Kwota w sposób idealny może być przeznaczona na czarną godzinę. Wydawanie transz miesięcznych w takiej sytuacji występować nie będzie. W perspektywie czasu kwota może zostać odkładana na koncie oszczędnościowym. Jeśli dojdzie do potrzeby wydania większej gotówki, a ta sytuacja odnosi się do chęci zakupu nowego laptopa bądź wyjazdu na wycieczkę. Pieniądze mogą się znakomicie przydać na wydatki bieżące w trakcie roku akademickiego. W czasie studiów warto pomyśleć o sfinansowaniu potrzeb. Rodzice nie za każdym razem są w stanie pomóc osobie w sposób materialny, a student na kierunku medycyna lub prawo może nie mieć czasu na dorywcze prace. Przez takie rozwiązanie uda się zagwarantować sobie swobodę finansową. Dość duża część studentów za największą korzyść kredytu studenckiego będzie zaliczać oczywiście poczucie dużej niezależności. Własne pieniądze mogą pozwolić o kompletnej decyzji o wyborach, a nie tylko chwilowa poprawa samopoczucia. Wyrabianie dobrych nawyków już od samego początku warto zaliczać do czegoś niezwykle korzystnego. Rodzic będzie zadowolony z usamodzielnienia się studenta. Student otrzymując kredyt może je przeznaczyć na coś zupełnie innego. W tym przypadku można bez większych przeszkód inwestować regularnie. Mogą istnieć odpowiednie miejsca do jakich należy odpowiednio inwestować studencki kredyt.


Kredyt studencki nie będzie wyglądać podobnie jak ten o nazwie konsumpcyjny. Oprocentowanie rozwiązania dla ,,żaka” uzależnione jest przede wszystkim od stopy procentowej NBP. Bez względu na to w jakim celu ma zostać przeznaczony kredyt studencki - inwestycje bądź bieżące utrzymanie należy o nim pomyśleć. Na pewno dodatkowa kwota może być niezwykle przydatna każdej osobie co dopiero co wkracza w życie dorosłe. Ta sytuacja może zostać określona jako nowy krok do nauki inwestycji na giełdzie.


Bierzemy kredyt.

photo (30)
photo (30)
+

Wielu z nas zastanawia się jaki kredyt będzie dla nas najbardziej korzystnym. Nie jest łatwe znalezienie takiego, który będzie na jak najlepszych warunkach. Warto więc jest porównać co najmniej kilka ofert w różnych bankach. Porównajmy kredyt w banku BGŻ BNP PARIBAS i Pożyczkę standardową w ING Bank Śląski. Warto przed wyborem odpowiedniego kredytu przeanalizować co najmniej kilka ofert zanim zdecydujemy się wybrać ten dla nas najbardziej korzystny, porad szukaj równieź na http://www.finansowe24.com.pl/.


Oferta banku BGŻ BNP Paribas.


W Banku BGŻ Paribas mamy w ofercie dosyć atrakcyjne oprocentowani. Bank oferuje nam oprocentowanie 4,99%. Do tego bank pobiera prowizję w wysokości 5,99%. Minimalna kwota jaka możemy pożyczyć w tym banku wynosi tysiąc złotych. Maksymalna zaś to 150 000 zł. Maksymalny okres kredytowania wynosi aż 84 miesiące, dzięki czemu każdy może dopasować ofertę do swoich indywidualnych potrzeb. O kredyt mogą się ubiegać osoby, które przedstawią zaświadczenie o otrzymywaniu stałych dochodów i są osobami pełnoletnimi. Kredytobiorca ma możliwość wcześniejszego spłacenia kredytu i to bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Co ważne nie ma konieczności zakładania rachunku osobistego. Oferta w tymże banku jest bardzo dobra i stanowi spora konkurencję na tle innych ofert innych banków.


Pożyczka standardowa w ING Banku Śląskim.


Pożyczka standardowa jaka oferuje nam ING Bank Śląski jest ofertą przeznaczoną na dowolny cel. Maksymalna kwota jaką możemy pożyczyć wynosi 160 000 złotych. oprocentowanie kredytu jest równe 7,79%. Bank naliczy nam prowizje w wysokości od 0,99%. Można zyskać kredyt na naprawdę dogodnych warunkach. Zobowiązanie można rozłożyć nawet na okres 96 miesięcy w równych ratach. Nie ma konieczności zakładania rachunku osobistego, ale jeżeli jesteśmy stałymi klientami banku możemy liczyć na o wiele szybsze rozpatrzenie wniosku i otrzymanie kredytu w zaledwie kilka minut. Jeżeli połowa środków kredytu zostanie przeznaczona na konsolidacje innych zadłużeń, to w takim przypadku bank nie pobierze od nas prowizji. Pożyczka jest najbardziej opłacalna dla osób, które chcą jednym kredytem spłacić drugim. Unikając przy tym prowizji obniżymy w znaczący sposób koszta pożyczki. Jest to bez wątpienia bardzo korzystne rozwiązanie dla kredytobiorcy.

W jaki sposób połączyć lokaty bankowe z innymi instrumentami oszczędnościowymi?

calculator-820330_640
calculator-820330_640
+

Analiza rynku lokat bankowych prowadzi wielu ludzi do bardzo prostych wniosków. Jakie to wnioski? Długoterminowe oszczędzanie na lokatach bankowych, bez zaangażowania w inne instrumenty rynku kapitałowego nie da praktycznie nigdy niezależności ekonomicznej, a przynajmniej solidnych stóp zwrotu. W jaki sposób efektywnie połączyć lokaty bankowe z innymi narzędziami zarobkowania na rynku kapitałowym i czy w ogóle warto podejmować nieco większe ryzyko względem obsługi oszczędności gospodarstwa domowego? Oto kilka ciekawych wskazówek.


Z jakimi instrumentami najczęściej łączy się lokaty bankowe?


Jedna z najważniejszych struktur to lokata bankowa oraz fundusz inwestycyjny. Akurat fundusze inwestycyjne dzielą się na wiele kategorii, obejmują sporo rynków, w tym instrumenty pochodne, waluty, popularne surowce, nieruchomości. Trzeba zauważyć, że im więcej połączeń pomiędzy lokatą, a innymi produktami inwestycyjnymi, tym większe koszty obrotu, szczególnie kiedy zlecasz podobne zadanie profesjonalistom branżowym. Pamiętaj, że doradców finansowych certyfikowanych jest w Polsce naprawdę niewielu. Tacy ludzie nie zarządzają zazwyczaj kapitałem klientów indywidualnych, ale bardzo dużych instytucji, nawet o strukturze międzynarodowej. A zatem nie każdy doradca finansowy (raczej mniejszość) ma kwalifikacje do pomnażania twoich oszczędności. Z tego powodu zaleca się łączenie lokat bankowych z rynkiem kapitałowym całkowicie samodzielnie. Unikasz w ten sposób po prostu ponadprzeciętnych kosztów pośrednictwa. Bardzo dobra strategia to optymalizacja lokat oraz spółek dywidendowych. Dywidenda to po prostu wypłata zysku firmy notowanej na giełdzie zgodnie z polityką dywidendową. Lokata bankowa daje, np. stałe odsetki w formacie rocznym, a akcje spółek dywidendę uzależnioną od osiągniętego zysku. Akcje oczywiście podlegają cyklicznym wahaniom, zgodnie z cyklem koniunkturalnym. Z tego powodu taka inwestycja wiąże się z długoterminowym ryzykiem utraty części środków, a nawet ich całości, jeżeli nie ustawisz zlecenia obronnego, tzw. stop lossa.


Kilka słów o potencjale obligacji korporacyjnych w porównaniu do lokat bankowych


Duże powodzenie zdobywają również obligacje korporacyjne. Obligacje korporacyjne to narzędzie o bardzo niskim profilu ryzyka, jednak obligacje w dalszym ciągu przegrywają z lokatami bankowymi. Niektóre banki przy dużym kapitale klienta są w stanie podjąć się nieco lepszego zarządzania oszczędnościami, przy podpisaniu konkretnej umowy. Jeżeli masz solidny kapitał i chcesz nieco zaryzykować warto sprawdzić kwalifikacje wybranych banków detalicznych w kwestii łączenia lokat z rynkiem kapitałowym, ponieważ to przynosi czasami niespodziewanie pozytywne rezultaty. Zawsze musisz analizować sytuację na rynku kapitałowym. Niewiedza prowadzi praktycznie za każdym razem do dużych strat.


Strategia ryzyka uzależnia najbardziej połączenie lokaty bankowej z innymi instrumentami


Analiza potencjału rynku kapitałowego wydaje się na początku trudna. Faktycznie poznanie konkretnych instrumentów inwestycyjnych wymaga czasu, doświadczenia, a co za tym idzie porażek. Pojawia się zatem najważniejsze pytanie w strategii oszczędnościowo – inwestycyjnej, a mianowicie, ile możesz maksymalnie stracić w porównaniu do potencjalnego zysku. Przy inwestowaniu kapitału każdorazowo ustawiaj zlecenie stop loss. Limit straty należy poznać przed podjęciem inwestycji. W przeciwnym wypadku uprawiasz zwykły hazard, nieobliczalny. Z jakimi instrumentami połączyłbyś obecnie lokaty bankowe i czy według ciebie warto to zrobić?

Rynek lokat bankowych

+Potencjał rynku lokat bankowych jest bardzo duży, głównie z powodu bezpieczeństwa odkładania środków. Banki detaliczne stale rywalizują o nowych klientów, głównie zmianą nazw lokat, optymalizacją oprocentowania, indywidualnym traktowaniem klientów klasy premium. W jaki sposób monitorować rynek lokat bankowych, aby maksymalnie wykorzystać jego potencjał i po prostu więcej zarobić i czy warto nabierać się na popularne reklamy sugerujące wysokie oprocentowanie? W artykule poznasz najważniejsze wskazówki branżowe.

Podstawowa analiza cech lokat bankowych

Oprocentowanie lokat bankowych na rynku jest podawane zawsze w stosunku nominalnym. Co to oznacza dla przeciętnego klienta? Nominalne oprocentowanie nie uwzględnia inflacji oraz stopy opodatkowania. Przy zakładaniu lokaty bankowej warto przemyśleć aspekt generowania i odkładania odsetek (kapitalizacja). Najlepiej, aby zyski na lokacie pojawiały się w cyklach miesięcznych, które następnie dodasz do ogólnego kapitału. W takich warunkach pojawia się potencjał procentów składanych, niezbędny do osiągnięcia ponadprzeciętnych wyników ekonomicznych w przyszłości. W okresie niepewnych stóp procentowych lepiej wybierać lokaty ze stałym oprocentowaniem. Od razu dowiesz się, ile zarobisz i żadne zmiany ekonomiczne nie uszkodzą twojego portfela. Pewny zysk, nawet niewielki to często duża pokusa.

Koniecznie uważaj na nazewnictwo lokat bankowych

Rynek lokat bankowych zaczyna kierować się w stronę instrumentów strukturyzowanych. Co to oznacza? Po prostu lokata bankowa łączy się z akcjami, funduszami inwestycyjnymi, innymi bardziej ryzykownymi narzędziami generowania kapitału. To zazwyczaj klient ustala, jaką część pieniędzy chce przeznaczyć na część bezpieczną, a ile pieniędzy na bardziej ryzykowne inwestycje. Przygotuj się na to, że lokaty strukturyzowane osiągają zysk dopiero po kilku, a nawet kilkunastu latach. Oczywiście w tym narzędziu występuje niepewność, dodatkowe prowizje. Przemyśl zatem dobrze wybór lokaty bankowej i sprawdzaj zawsze, jakie warunki stoją za nietypowymi nazwami lokat. Uważaj zawsze na lokaty, które wymagają w zamian za oprocentowanie uruchomienia dodatkowych produktów, najczęściej kont osobistych. Czy teraz lepiej podejdziesz do analizy lokat bankowych?Rachunek oszczędnościowy.Jeżeli mamy chęć zaoszczędzić trochę pieniędzy lub pomnożyć już zaoszczędzone możemy skorzystać z kilku form takiego inwestowania. Oprócz znanych nam powszechnie giełdy i lokaty jest jeszcze rachunek oszczędnościowy. Dla kogo jest taki rachunek? Czym różni się od giełdy i lokaty? Jak założyć rachunek oszczędnościowy? Na te wszystkie pytania odpowiem poniżej.W pierwszej kolejności wyjaśnię, czym jest rachunek oszczędnościowy. Jest to rodzaj konta bankowego przeznaczonego dla klientów indywidualnych. Prostym językiem mówiąc jest to typ konta, które mogą założyć wszyscy ludzie, którzy spełniają określone warunki, czyli uregulują comiesięczne opłaty związane z prowadzeniem tego rachunku oraz ukończyli odpowiedni wiek. Jednak rachunek oszczędnościowy różni się od zwykłego jednym zasadniczym szczegółem. Przede wszystkim rachunek zwykły nie posiada żadnego oprocentowania i nasze pieniądze zgromadzone na tym rachunku nie wzrosną. Natomiast w przypadku rachunku oszczędnościowego jest zupełnie odwrotnie. Jest on oprocentowany i wszelkie środki pieniężne będą się powiększać. Jednakże, jeśli chcemy, aby wzrost tych pieniędzy był większy zdecydujmy się raczej na coś takiego jak lokata bankowa. Zwykle oprocentowanie na tej lokacie jest wyższe aniżeli oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym. Teraz zastanówmy się jak można założyć taki rodzaj rachunku bankowego. Przede wszystkim musimy odwiedzić nasz bank i zorientować się czy oferuje on takie rozszerzenie opcji naszego konta. Wtedy możemy zawrzeć umowę i czekać na mnożenie się naszych środków pieniężnych. Czasami się zdarza, że banki oferują nam założenie lokaty, która jest alternatywą rachunku oszczędnościowego. W takiej sytuacji musimy dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję. Nasz wybór powinien być przemyślany i skonsultowany z innymi członkami rodziny. Weźmy również pod uwagę opinie znajomych lub osób w internecie.

Korzyści z lokat bankowych

+

Jeżeli chodzi o lokaty bankowe, bardzo wiele osób potwierdza, że jest to najlepszy sposób na oszczędzanie.


Lokata bankowa uznawana jest za jedną z najbardziej popularnych form oszczędzania. Inwestując w lokatę w ogóle się nie traci, a wręcz przeciwnie, bowiem można na niej jedynie zarobić. Lokaty bankowe są tak bardzo popularne przede wszystkim z tego względu, że są one całkowicie bezpieczne. Klient musi podpisać umowę z bankiem i w tym momencie to bank przejmuje określoną sumę pieniędzy na określony czas. Pieniądze znajdujące się na lokacie nie są dostępne dla klienta, a ewentualne zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą zdobytych dotychczas odsetek. Niektóre banki każą nawet klientom zapłacić stosowna karę za zerwanie umowy, dlatego warto tego unikać. Aby mieć jak najmniej nieprzyjemności związanych z problemami tego typu należy przede wszystkim sprawdzić wszystkie szczegółowe warunki zakładania lokaty. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, wówczas bez problemu możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak doradcy finansowi. Najlepiej wskazać im lokatę która nas interesuje lub po prostu przedstawić umowę jaką proponuje nam bank. Wtedy nie tylko wyjaśnią nam oni wszystkie wątpliwości, ale także na pewno bez problemu pokażą nam punkty na które musimy zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy o taką lokatę. Sprawdź to - lokata bankowa ranking najlepszych lokat na rynku.


Bezpieczeństwo lokat


Wszystkie lokaty, które zakłada się w bankach objęte są Bankowym Funduszem Gwarancyjnym, dlatego są one w pełni bezpieczne. Klienci mają bardzo duży wybór lokat, ponieważ banki chcą jak najlepiej spełnić ich oczekiwania. Dostępne są na przykład lokaty progresywne, lokaty o stałym oprocentowaniu czy też lokaty odnawialne i nieodnawialne. Obecnie bardzo dużo osób decyduje się nawet na założenie lokaty przez Internet, ponieważ jest to dla nich znacznie bardziej wygodne. Lokaty oferowane przez różnorodne banki zazwyczaj różnią się od siebie wysokością odsetek oraz oprocentowaniem. Czas trwania lokaty oraz ilość wpłacanych pieniędzy można sobie bez problemu dopasować. Bardzo korzystne jest jednak to, że do założenia lokaty nie jest potrzebna aż tak duża suma pieniędzy. W niektórych bankach wystarczy jedynie 500 złotych do rozpoczęcia pierwszej tego typu inwestycji. Poszczególni klienci sami też wybierają sobie czas trwania lokaty. Można otworzyć ją sobie na jeden miesiąc, kilka miesięcy lub kilkanaście miesięcy. Warto jednak przemyśleć to, na jaki czas warto otworzyć lokatę, ponieważ jej przerwanie skutkuje utratą zdobytych do tej pory odsetek. Przed założeniem lokaty warto też solidnie przepatrzeć wysokość oprocentowania lokaty, ponieważ dobrze byłoby jak najlepiej na niej zarobić. Decydując się na lokatę z danym bankiem warto też sprawdzić wszystkie dodatkowe warunki stawiane przez banki.


Na co patrzymy przy wyborze lokaty?


Jeżeli wybieramy lokatę, chodzi przede wszystkim o to, ile możemy na niej zarobić. To zaś kwestia tego jakie odsetki proponuje nam bank do konkretnej lokaty. Jednak zazwyczaj podawane są one w ujęciu rocznym dlatego jeżeli okres lokaty jest krótszy wówczas nie otrzymamy odsetek w takiej wysokości, jak to podaje bank. Konieczne staje się wyliczenie tego, ile uda się nam uzyskać na konkretnej lokacie.  Jeżeli sami nie możemy sobie z tym poradzić, na pewno możemy skorzystać z pomocy profesjonalistów takich jak doradcy kredytowi, którzy nie tylko wyliczą nam nasz zarobek przy konkretnej lokacie, lecz także bez problemu będą w stanie dobrać idealne rozwiązanie tego typu, uwzględniając nasze możliwości finansowe, oczekiwania czy nawet to, na ile możemy zainwestować pieniądze.  Na pewno więc warto się do nich zwrócić, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości.


Kredyty refinansowe ratunkiem przy wysokich oprocentowaniach

Często zdarza się tak, że zaistniała sytuacja zmusza nas do zdobycia większej ilości gotówki w stosunkowo krótkim czasie i nie możemy sobie pozwolić na czekanie, aż zostaną obniżone oprocentowania, którymi obarczone są kredyty hipoteczne. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku nowożeńców, którzy marzą o tym, aby zamieszkać razem we własnym mieszkaniu i nie chcą czekać na ta chwilę zbyt długo. Okazuje się bowiem, że w zależności od wielu czynników gospodarczych i ekonomicznych oprocentowanie wszystkich kredytów jest zmienne. W związku z tym istnieją lepsze i gorsze okresy, w których opłaca się mniej lub bardziej pożyczanie pieniędzy od banku. Stąd właśnie wzięła się oferta banków, która pozwala połączyć wszystkie dotychczasowe kredyty w jeden niżej oprocentowany, dzięki któremu nasze miesięczne raty staną się dużo niższe, a dodatkowo zapłacimy w sumie mniej, niż gdybyśmy spłacali nasze dotychczasowe zobowiązania na zdecydowanie mniej korzystnych warunkach. 


Jest to główna zaleta kredytów refinansowych i opłaca się je zaciągać szczególnie wtedy, gdy w gospodarce panuje bardzo dobra sytuacja i w związku z tym banki udzielają kredytów z niższym oprocentowaniem. Kredyt hipoteczny w zależności od aktualnej sytuacji ekonomicznej w kraju i na Świecie może posiadać różne oprocentowanie, które może się zmieniać o kilka procent. W rezultacie daje to, przy tak dużych sumach jakie pożyczane są w tego rodzaju kredytach, różnice rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Są to już sumy, którymi warto się zainteresować i postarać się o ich zaoszczędzenie. Wiele osób, które zaciągały kredyty hipoteczne w mało sprzyjającym okresie na pewno cieszy się, że istnieje możliwość zamiany dotychczasowego zobowiązania na podobne jednak ze znacznie obniżonym oprocentowaniem. 

Dzięki temu mogą oni spłacić w sumie mniejszą kwotę i jednocześnie obniżyć swoje miesięczne raty. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kolejnego kredytu należy dobrze przeanalizować aktualna sytuacje na rynku finansowym i sprawdzić, czy różnica w oprocentowaniu jest na tyle wysoka, żebyśmy mogli zaoszczędzić wybierając refinansowy kredyt hipoteczny na zupełnie nowych, lepszych warunkach. Bez odpowiedniej wiedzy nie należy zbyt pochopnie decydować się na żadne zmiany.

Dobre Oszczedzanie

Wysokie Ceny


Wiemy wszyscy że własny kont jest potrzebny każdemu bez względu na wiek. Wiemy również doskonale że wielokrotnie nie możemy sobie pozwolić na ten przysłowiowy własny kont również bez względu na nasz wiek. Jest to istny fenomen że osoby które już dosyć dawno osiągnęły wiek dorosły muszą wciąż mieszkać z rodzicami. Nie da się również nie kiedy dostosować swoich możliwości finansowych w stosunku do zapotrzebowania jakie mamy by wziąć kredyt mieszkaniowy. Rynek rządzi się swoimi prawami i nie da się tego w żaden sposób odwrócić dlatego nie jesteśmy również w stanie z tym sobie poradzić. Główną przeszkodą są ceny jakie obecnie osiągają nieruchomości. Przez to jak wysoko się one uplasowały to nie możemy sobie dosłownie pozwolić i to w dużym stopniu. Wielokrotnie wszystkie kredyty mieszkaniowe doprowadzają do tego ze jeszcze bardziej i jeszcze więcej podbijamy ceny mieszkań. Zwłaszcza taki moment nadszedł kilka lat temu gdzie ceny zaczęły ni wyobrażalnie rosnąć co doprowadziło do tego że kredyty konsolidacyjne stały się coraz to bardziej popularnym źródłem jakie tylko było w stanie sprostać Tm surowym wymogom rynku. Oczywiście dosyć surowe były również i obostrzenia jakim musiał sprostać każdy klient starający się o taką formę finansowania. I nie byłoby w tym nic dziwnego jakby nie sam fakt że sami windujemy tak naprawdę ceny nieruchomości przez to zapotrzebowanie jakie nagle powstaje. Mimo że ceny idą znacznie w górę to my i tak nie potrafimy sobie z tym jakoś realnie poradzić zwłaszcza że zdajemy sobie sprawę z tego co i jak powinno przebiegać. Ale zdajemy sobie również sprawę że kredyt hipoteczny nie poprawi sytuacji na rynku a gospodarka może się dzięki temu załamać. Oczywiście przez to że kupujemy mieszkania również wzrasta ich cena która już na dzień dzisiejszy i tak jest mocno przesadzona.  Dlatego sami możemy winić siebie, nie mając lokaty  czy nie inwestując w fundusze inwestycyjne ale co poradzić jak każdy chce usamodzielniać nagle a za spełnienie tego marzenia jest aż tak wysoka cena. Wiadomo że płacą taką wysoką cenę jesteśmy w stanie się spełnić w większości więc dlaczego by nie zaryzykować. 

 

Na co wykorzystać kredyt gotówkowy

W końcu otrzymałeś decyzję z banku, że twój wniosek o kredyt gotówkowy został pozytywnie rozpatrzony. W ciągu kilku kolejnych dni kasa wpłynie na twoje konto. Ale dokładnie nie wiesz jak ją wykorzystać? Masz wiele możliwości, aby dobrze zagospodarować przyznany ci kredyt gotówkowy. Pieniądze będziesz mógł wykorzystać niemal na każdy cel, między innymi na remont mieszkania czy zakup samochodu. W tym artykule omówimy kilka popularnych sposobów zagospodarowania pieniędzy pożyczonych przez bank. Poznaj je wszystkie i wybierz takie, który będzie dla ciebie najbardziej odpowiedni. 
Kredyt na remont mieszkania Wielu z nas wykorzystuje wakacje jako okazję do przeprowadzania gruntownych remontów mieszkań i domów. Jak wiemy to wszystko kosztuje. Skąd brać pieniądze? Oczywiście jeżeli oszczędności nasze są za małe, to jedynym rozwiązaniem są kredyty gotówkowe. Wystarczy już kilka tysięcy pożyczonych od banku, aby móc się cieszyć całkowicie nowym mieszkaniem. Przykładowo jeżeli chcesz wymienić w mieszkaniu podłogi i wykonać na ścianach nowe gładzie, to wystarczy ci około 4 tysięcy kredytu. Remont obejmujący swoim zasięgiem nieco większy zakres może wymagać już więcej kasy – nawet 10 000 złotych. Najdroższe są remonty, które obejmują łazienki i kuchnie. Najczęściej takie prace są połączone z gruntowną wymianą instalacji, co znowu wiąże się z wysokimi kosztami robocizny i materiałów. Mając to wszystko na uwadze należy bardzo starannie planować wysokość kredytu gotówkowego, który weźmiemy w banku. 
Zakup samochodu  Jeśli twoje stare auto nie jest już takie jak być powinno, może to pora wymienić go na nowe? Wprawdzie młodego samochodu nie kupimy taniej niż za 25 tysięcy złotych, ale jeśli bank oferuje nam wysoką pożyczkę warto z niej skorzystać. W ten sposób można zrealizować od dawna odkładany plan, aby stać się właścicielem nowego wozu. Może się bowiem okazać, że korzystne warunki na jakich zostanie wypłacony kredyt są ograniczone w czasie. Jeżeli się nie zdecydujesz na złożenie wniosku w terminie kilku dni, za jakiś czas oprocentowanie może znacznie pójść do góry, lub zmienią się warunki wykupu ubezpieczenia. Dobrym pomysłem jest zawsze decydowanie się na kredyt gotówkowy, kiedy warunki masz najlepsze na rynku. Nawet jeżeli nie potrzebujesz teraz wydawać tych pieniędzy, możesz je wpłacić na lokatę, na której będą dla ciebie zarabiały. Jest to jednym z dobrych rozwiązań, o ile odsetki z lokaty przewyższają koszt udzielonego kredytu. Tu znowu należy się popisać umiejętnościami analizowania warunków kredytowych i wiedzą jak interpretować niektóre z zapisów obecnych w umowie kredytowej. W razie jakichkolwiek problemów z logicznym zrozumieniem tych zapisów, warto zasięgnąć porady radcy prawnego, lub znajomego, który ma większe doświadczenie w takich kredytach. Może nam to pomóc uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, w których bierzemy kredyt, na który w rzeczywistości nas nie stać. Wierzcie lub nie. Ale takie sytuacje mają często miejsce. I o ile taki kredyt był zawierany drogą elektroniczną lub telefoniczną, mamy możliwość rozwiązania umowy w ciągu 10 dni, o tyle jeśli podpisaliśmy kredyt w banku, będziemy musieć ponieść wszystkie koszty, które się z tym związały. Dlatego dobrze jest decydować się na kredyty gotówkowe drogą zdalną, gdyż dają nam one większe możliwości wycofania się, w momencie jeśli w ciągu kolejnych dni zmieni się nasza życiowa sytuacja. Miejmy to wszystko na uwadze, zanim udamy się do banku i złożymy podpis na swojej umowie kredytowej o pożyczkę gotówkową.W celu zwiększenie swojej wiedzy zapraszam do źródła na http://www.niskarata.org- ranking kredytów.

Umowa kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy jest łatwym do osiągnięcia produktem, który obecnie oferuje wiele banków. Wystarczy tylko jedna wizyta w oddziale i dowód osobisty by móc cieszyć się gotówką. Banki w znacznym stopniu uprościły już procedury związane z przyznawanie m ich. Na wstępie starając się o taki kredyt mieszkaniowy musimy wypełnić stosowny w niosek , który zawiera wszelkie potrzebne dane dotyczące samego kredytobiorcy jak i kredytu. Wpisuje się, dane z dowodu, adres, pesel a także stan cywilny, gdyż niektóre banki w przypadku kredytów gotówkowych wymagają zgody współmałżonka. Następnie uzupełni się dane dotyczące naszych zarobków, dane firmy, okres zatrudnienia i na jakiej podstawie wykonywana jest praca, pomaga nam także konto osobiste w danym banku. Należy także zaznaczyć na jaki okres chcemy wziąć tą pożyczkę i oczywiście w jakiej kwocie bo to jest najważniejsze. Po wypełnieniu takiego dokumentu, pracownik banku przesyła go do analizy. Może to potrwać chwilę, choć zazwyczaj decyzja przychodzi w kilka minut. Nasze dane weryfikowane są w różnego rodzaju bazach, gdzie sprawdzana jest nasza zdolność kredytowa, oraz to jakie inne zobowiązania posiadamy lub już spłaciliśmy i czy raty byłby terminowe. Jeśli decyzja będzie pozytywna kredyt gotówkowy, mamy już w zasięgu ręki. Wtedy następuje kolejny etap, zostaje drukowana umowa którą kredytobiorca musi podpisać by pieniądze mogły zostać wypłacone. Warto jednak wcześniej zapoznać się z regulaminem oraz jakie opłaty są naliczane z tytułu udzielonego kredytu, by nie okazało się, że będzie on dużo droższy niż wstępnie była mowa. Często właśnie koszty wzrastają, bo kredyty hipoteczne oferowane w promocjach zawierają tylko niskie oprocentowanie, a banki nie informują o dodatkowych opłatach za ubezpieczenie czy rozpatrzenie wniosku. Często w ten sposób, łączna kwota kredytu wzrasta czasem nawet dwukrotnie, niż miało być. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, po podpisaniu umowy, gotówka jest wypłacana od razu, bądź jeśli klient sobie tego życzy może zostać przelana na jego konto.  

Sposób oszczędzania czyli lokaty bankowe 

Lokaty bankowe obecnie cieszą się ogromną frekwencją zainteresowania, jest to zrozumiałe, świetny sposób na oszczędności, plus jeszcze zarobek. Zamraża się pieniądze, aby w określonym czasie móc je wypłacić oczywiście uwzględniając odsetki. Przed podjęciem kroku pierw zaleca się poznać z pojęciem lokaty bankowe, jakie się wyróżnia, na co zwrócić szczególną uwagę. Sporo informacji można dziś uzyskać, zatem absolutnie nie ma na co czekać. Lokaty odnawialne i nieodnawialne, lokaty krótko i długoterminowe. Odnawialne czyli takie, że można przedłużyć kiedy kończy się umowa, nieodnawialne, w tym przypadku należy otworzyć drugą lokatę. Kolejny punkt raczej nie trzeba tłumaczyć. Chodzi tu o czas trwania wybranej lokaty, krótkoterminowa to kilka miesięcy, długo nawet kilka lat, ale nie powyżej 6. Teraz warto zapoznać się ściśle z lokatami. Każdy dziś może się zdecydować, absolutnie nie ma żadnych ograniczeń, wystarczy dysponować pieniędzmi. Jak to się powszechnie mówi, pieniądz robi pieniądz, tego to jeszcze na pewno nie było.Znane bardzo dobrze, szczególnie młodemu pokoleniu są lokaty standardowe. Wystarczy zaledwie 500zł, aby móc otworzyć taki rachunek. Jest to świetne rozwiązanie na zapoznanie się z owym wariantem, kapitał nie jest wysoki, po czasie można odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taki sposób oszczędzania jest odpowiedni. Coraz więcej młodych osób się decyduję, ta lokata standardowa rzeczywiście cieszy się solidną frekwencją zainteresowania, warto przejrzeć ofertę. E-lokaty, jak sama nazwa wskazuję ściśle obcują ze światem wirtualnym. Wszelkie wiadomości czy też formalności można pobrać właśnie przez Internet. Analizując dokładnie oprocentowanie wydaję się, że to rozwiązanie jest lepsze od standardowej oferty, ale wiadomo jak to jest. Niektórzy wolą bezpośrednio wybrać się do banku i otworzyć rachunek, nie każdy ufa sieci i z tym absolutnie nie powinno się dyskutować. Oprocentowanie nie zawsze jest stałe o potwierdzeniem tych słów jest lokata dynamiczna. Wszystko tak naprawdę zależy od klienta, czy jest wierny, jak długo ma lokatę. Po kilka latach można liczyć na przywileje czyli wyższe oprocentowanie jak również możność wypłacania danych środków. Jak widać instytucje bankowe dbają o swoich klientów. Kiedy ma się w posiadaniu większy kapitał to już jest poważniejsza lokata zwana rentierska, zazwyczaj klient żyję z samych odsetek, które przekazywane są na jego ręce co miesiąc pod postacią przelewu. Grunt, aby wiedzieć jak się ustawić, prawda jest taka, że lokaty rzeczywiście są świetnym rozwiązaniem tylko osoba zainteresowana musi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Lokaty są różnorodne, można zauważyć walkę o klientów pod kątem oprocentowania. Wiadomo, że wyższe bardziej kusi. Trzeba jednak pobrać szczegółowe wiadomości na ten temat, gdy jakieś znaki zapytania to po prostu pobrać szczegółową wiedzę, tak aby w stu procentach być zabezpieczonym. Jak wyżej wspomniane są lokaty krótkoterminowe a więc śmiało można zapoznać się z tym środowiskiem finansowym. Znajdź najlepsze lokaty na http://www.zarabiajnalokaciebankowej.com.pl i wybierz cos dla siebie. Na początku lokaty nie budziły zaufania, raczej strach, bo jak to? Wykłada się pieniądze, aby po jakimś czasie dostać jeszcze więcej? Mowa jest w tym momencie o odsetkach. Bardzo szybko jednak, poprzez zadowolonych klientów lokaty bankowe stały się znane, rozwinęły swoją ofertę, bo frekwencja użytkowników rośnie. Nie jeden raz jeszcze ten temat zaskoczy, póki co warto już teraz ściśle zapoznać się, sprawdzić jaka lokata leży i się zdecydować. Nie trzeba przecież od razu nie wiadomo jakie pieniądze, spokojnie niski kapitał dla orientacji.

Popularność lokat bankowych

Lokata to inaczej pewnego rodzaju umowa z bankiem, na mocy której bank zobowiązuje się wypłacić po jakimś czasie, zebraną przez klienta kwotę, wraz z należnymi mu odsetkami. Jest to bardzo prosta forma przechowywania niepotrzebnych w danej chwili środków finansowych. Lokaty bankowe są w Polsce najbardziej popularnym sposobem oszczędzania i coraz więcej osób się nimi interesuje. Mają one bardzo wiele zalet, dzięki czemu ludzie tak chętnie się na nie decydują. Jedną z najważniejszych zalet lokat jest bardzo mały kapitał potrzebny do otwarcia takiej lokaty. Klienci mogą bowiem posiadać jedyne 1000 złotych, a zapewne banki zdecydują się już na założenie im tej lokaty. Kolejna zaletą jest ściśle określony zysk, na który wskazuje się szczególnie w przypadku lokat ze stałym oprocentowaniem.

Co jest potrzebne do zawarcia lokaty?

 Do zawarcia lokaty bankowej nie jest też potrzebna ani wiedza, ani konieczność śledzenia bieżącej sytuacji rynkowej oraz czynników, które mogą mieć jakiś wpływ na zmianę wartości lokaty. Jest to bardzo korzystne dla klientów, ponieważ nie muszą się oni bać, że stracą jakieś pieniądze. Jednak na pewno dobrze zapoznać się z ich warunkami, często jednak nie możemy ich zrozumieć. Wtedy dobrze jest skorzystać z pomocy kogoś, kto ma w tym zakresie lepszą wiedzę.

Do kogo po porady w sprawie lokat?

Wiedzę, niezwykle rozległą, na temat lokat bankowych mają doradcy finansowi. Jeżeli nie możemy sami wybrać idealnej dla siebie lokaty, bez trudu możemy skorzystać z ich podpowiedzi. Na pewno każdy z nich doskonale wie, jakie produkty z tej kategorii dostępne są obecnie na rynku, i które będą najkorzystniejsze, biorąc pod uwagę na przykład ilość posiadanych środków na inwestycję. Z pewnością pomoc takich fachowców jest niezwykle istotna, nawet jeżeli trzeba za nią zapłacić. Wynagrodzenie profesjonalisty jest na pewno tańsze niż ewentualne starty finansowe z tytułu źle wybranej lokaty. Obecnie propozycje lokat otrzymują klienci wielu banków. Warto takie oferty przedstawić profesjonaliście i zapytać go o opinie. Może się bowiem okazać, że promocja, jaką przygotował dla nas nasz bank, będzie aktualnie najkorzystniejsza na rynku. Dlatego nie powinno się zbytnio spieszyć z wyborem lokaty, jest to niezwykle istotna decyzja, gdyż każdy lokuje swoje pieniądze, często zarobione ze sporym trudem.

Produkty finansowe - zaczynamy od kredytów i pożyczek

+

Współcześnie coraz większa ilość ludzi zaczyna naprawdę poważnie myśleć nad kupnem własnego mieszkania a nawet domu jednorodzinnego. Kupno jednego z wymienionych obiektów wymaga sporych nakładów finansowych a ludzie bardzo rzadko mają we własnych rękach taką ilość pieniędzy, żeby w całości pokryć tego typu inwestycję. W takiej sytuacji bardzo dobrym sposobem na rozwiązanie problemu jest skorzystanie z pomocy instytucji finansowych, którymi są banki. W zasadzie można śmiało powiedzieć, że tylko banki mają prawo do udzielania kredytów.

Wśród rodzajów kredytów, z którymi można się spotkać w bankach można wskazać między innymi kredyty hipoteczne, które to są przeznaczone bądź to na kupno, bądź też na budowę własnego obiektu mieszkalnego. Jak można się domyśleć, w przypadku kredytów hipotecznych, zabezpieczeń dla banku jest hipoteka, którą zostaje obłożona nieruchomość będąca własnością kredytobiorcy. Oprócz kredytów hipotecznych bardzo popularne są również kredyty konsumpcyjne i inwestycyjne.

Pożyczki

Jeżeli chodzi o pożyczki udzielane przez różnego rodzaju instytucje finansowe, to środki finansowe, które z nich pochodzą mogą być przeznaczane na różne cele. Istnieje wiele kluczowych różnic pomiędzy pożyczkami a kredytami, których potencjalni klienci banków nie rozróżniają. Jedną z charakterystycznych i niekoniecznie przyjemnych cech pożyczki gotówkowej udzielanej przez instytucje finansowe jest to, że z reguły jest ona zdecydowanie wyżej oprocentowana aniżeli jakikolwiek kredyt, który można wziąć w banku.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że wysokie oprocentowanie pożyczki jest równoznaczne ze zdecydowanie wyższymi ratami jej spłaty. Kolejną niekoniecznie pozytywną cechą pożyczki w porównaniu z kredytem jest fakt, że w znacznej większości przypadków instytucja finansowa udziela jej na krótki czas. Oprócz wspomnianych już minusów pożyczek warto również powiedzieć kilka słów o ich zalet, wśród których na czołowej lokacie można usytuować jej dostępność. Nie trzeba mieć przygotowanego żadnego biznesplanu, aby wziąć pożyczkę.

Gotówka

Pieniądze, to klucz do tego, aby każdy człowiek mógł godnie żyć. Oczywiście świat i gospodarka jest tak skonstruowana, że jedni tych pieniędzy mają zdecydowanie więcej aniżeli inni. Gotówka jest konieczna człowiekowi do życia. Mówienie, że pieniądze nie dają żadnej radości i ludzka egzystencja bez nich byłaby możliwa jest w zupełności błędne. Można śmiało powiedzieć, że tego rodzaju teorie głoszą ludzie, którzy z pewnością nie mają problemów z pieniędzmi, a wręcz cierpią na ich nadmiar. Człowiek, który nie ma pieniędzy nie może pozyskać koniecznego jedzenia i nie może utrzymać siebie i ewentualnie swojej rodziny. Jest to bardzo smutny scenariusz, ale trzeba powiedzieć sobie bezpośrednio, że bardzo często ma miejsce.

Jeżeli chodzi o miejsce, gdzie można przechowywać gotówkę, to idealnym do tego celu miejscem są instytucje finansowe takie jak chociażby banki. Na środkach finansowych w banku można zarabiać w sytuacji, gdy zostaną one złożone na tak zwanych lokatach bankowych o ściśle określonych poziomie oprocentowania.

Lokaty

Dla wielu ludzi powiedzenie w myśl, którego pieniądze, mogą być bezpośrednim czynnikiem umożliwiającym ich pomnażanie jest bardzo realistyczne. Warto w tym momencie zaznaczyć, że to, co zostało przed momentem przedstawione nie sprowadza się bezpośrednio do różnego rodzaju inwestycji, gdzie w pierwszej kolejności należy wyłożyć pieniądze, aby później móc myśleć o ewentualnych zyskach. Dobrym i prostym sposobem na zarabianie pieniędzy bez jakiegokolwiek ryzyka są lokaty bankowe.

 

Środki finansowe znajdujące się na lokatach z momentem podpisania umowy z bankiem są oprocentowane na ściśle określonym poziomie. Takie rozwiązania sprawia, że osoba składająca określoną kwotę na lokacie ma pełną świadomość tego ile na tego rodzaju rozwiązaniu może ostatecznie zarobić. Wśród lokat bankowych można dokonać najogólniejszego podziału na takie, które są względnie krótkoterminowe oraz lokaty długoterminowe. Lokaty krótkoterminowe w zdecydowanej większości przypadków są znacznie gorzej oprocentowane, aniżeli te, w których pieniądze są powierzane bankowi na dłuższy okres.